Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘDobre pierwsze testy rugbystów Watahy

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[RUGBY]
2019-02-06 14:56

W ubiegłą niedzielę Wataha RC Zielona Góra rozegrała pierwsze sparingi przed nadchodzącym sezonem I ligi. W Poznaniu rugbyści z Grodu Bachusa mierzyli się z miejscowym Chaosem oraz Spartą Jarocin.

fot. Wataha RC Zielona Góra

Niedzielny mini-turniej został rozegrany systemem 2 x 20 min. bez kopów na bramkę. Jako pierwsi na murawę zadaszonego poznańskiego obiektu wybiegli gospodarze oraz jarocinianie. Był to jednostronny pojedynek, w którym Sparta wyraźnie odstawała. Podobnie wyglądał mecz poznaniaków z zielonogórskimi „Dzikami”, które zachowały w nim czyste konto, zdobywając przy tym 10 przyłożeń. Chwilę później doszło do najciekawszego starcia dnia. W spotkaniu dwóch I-ligowych zespołów nie zabrakło emocji i twardej walki. Ostatecznie „Spartanie” pokonali Watahę 15:10.

Przesłany naszej redakcji komunikat zielonogórskiego klubu tak podsumowuje pierwsze tegoroczne pojedynki: „Test mecze miały na celu przede wszystkim sprawdzenie ile zostało zapamiętane z założeń taktycznych poprzedniego sezonu, nad czym trzeba się skupić w drugiej fazie przygotowań do ligi. Pozwoliły również na uzewnętrznienie sportowych emocji, kumulujących się w zawodnikach przez ostatnie 3 miesiące”.

Wyniki pierwszych meczów kontrolnych Watahy:
Wataha RC Zielona Góra – Chaos Poznań 50:0
Wataha RC Zielona Góra – Sparta Jarocin 15:10

Punkty dla Watahy zdobywali:
Przemysław Kindra (3 przyłożenia), Krzysztof Polak (2 przyłożenia), Paweł Wieprzkowicz (2 przyłożenia), Paweł Prokopowicz (1 przyłożenie), Filip Wielgosz (1 przyłożenie), Mateusz Lentowczyk (1 przyłożenie), Dominik Jędrzejak (1 przyłożenie), Filip Fleury (1 przyłożenie).


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus jeden?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności