Stelmet Enea zwycięża w Lublinie

2019-02-06 20:53

Stelmet Enea BC Zielona Góra zanotował dziś swoje 17. zwycięstwo w ramach trwającego sezonu Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie, jeszcze bez Quintona Hosley’a, pokonali na wyjeździe TBV Start Lublin 77:69.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu gospodarzy, którzy prowadzili niemal przez całą pierwszą kwartę. Dopiero pod jej koniec Stelmet Enea wyszedł na niewielki plus. W drugiej odsłonie zielonogórzanie zajęli się powiększaniem przewagi, lecz gdy prowadzili już 10 punktami, Start zanotował serię 14:0 i tym samym rzutem na taśmę objął prowadzenie tuż przed przerwą.

Trzecia kwarta zdecydowanie należała już do podopiecznych Igora Jovovicia, którzy wygrali ją… 20:6, wyraźnie odskakując lublinianom. Ci próbowali naprawić swoją sytuację w ostatniej odsłonie, lecz zespół z Winnego Grodu zdołał utrzymać prowadzenie, notując tym samym zwycięstwo 77:69.

Energa Basket Liga, 19. kolejka: TBV Start Lublin – Stelmet Enea BC Zielona Góra 69:77 (14:16, 22:18, 6:20, 27:23)
TBV Start Lublin: Borowski 13, Dutkiewicz 3, Washington 14, Upson 9, Thomasson 19 – Dziemba 6, Kowalski, Gaddefors 0, Czerlonko, Gospodarek 0, Mirković 3, Szymański 2.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Hrycaniuk 7, Sokołowski 15, DeVoe 8, Sakić 5, Starks 5 – Mąkowski, Koszarek 8, Mokros 5, Zamojski 14, Planinić 10.