Trzecia wygrana na koncie Trzynastki

[SIATKÓWKA]
2019-02-13 20:27

UKS Trzynastka Zielona Góra rozgrywała dziś zaległe spotkanie 8. kolejki III ligi. Siatkarki z Grodu Bachusa pokonały przedostatni w tabeli EI-TIM Volley Głogów 3:1.

Premierowy set padł łupem zielonogórzanek. Prowadziły one od samego początku, choć rywalki długo nie pozwalały im się rozpędzić. Ostatecznie jednak Trzynastka wygrała inauguracyjną partię 25:17. Ta porażka zmotywowała głogowianki, które w drugiej odsłonie dość szybko zbudowały sporą przewagę, odskakując w pewnym momencie na 8 „oczek”. W końcówce zespół z Winnego Grodu zniwelował część strat, lecz przyjezdne i tak doprowadziły do remisu.

Trzeci set był z kolei najbardziej wyrównany ze wszystkich – niemal przez cały czas wynik utrzymywał się na granicy remisu, a gdy któraś drużyna zaczęła odskakiwać, druga od razu sprowadzała ją na ziemię. Po emocjonującym boju gospodynie zwyciężyły na przewagi, choć Volley miał już dwie piłki setowe.

W ostatniej partii zielonogórzanki nie pozwoliły już sobie na błędy i błyskawicznie zdominowały sytuację na parkiecie. Siatkarki z Głogowa z każdą minutą coraz bardziej się gubiły, co sprawiło, że w zamykającej odsłonie zdobyły jedynie 12 punktów, a Trzynastka zwyciężyła cały mecz 3:1.

Dzisiejsza wygrana pozwoliła zielonogórzankom zbliżyć się na 1 „oczko” do 4. miejsca w tabeli. Pełna klasyfikacja III ligi dostępna jest TUTAJ. Okazja do zaatakowania tej pozycji nadarzy się już w sobotę, kiedy to zagrają one z ostatnim KKS Ren Butem Złotoryja.

PikoSport III liga, 8. kolejka: UKS Trzynastka Zielona Góra – EI-TIM Volley Głogów 3:1 (25:17, 21:25, 28:26, 25:12)