Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘDecydujący bój o mistrzostwo II ligi!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2019-02-15 20:30

Nadchodzący weekend będzie niezwykle istotny dla zielonogórskich futsalistów w kontekście walki o powrót na zaplecze Futsal Ekstraklasy. Zespół z Winnego Grodu musi nie tylko wygrać w sobotę z AZS-em UWr, ale także liczyć na potknięcie Madnessu Chocianów.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Na kolejkę przed końcem zmagań w grze o awans do I ligi wciąż pozostają trzy drużyny – Akademicy z Zielonej Góry i Wrocławia oraz Madness Chocianów. W tym momencie w najlepszej sytuacji znajduje się AZS UWr, który ma na swoim koncie 14 punktów i piastuje fotel lidera. Tuż za nim znajduje się jednak ekipa z Grodu Bachusa, która zdobyła jedynie 2 „oczka” mniej (pełna tabela II ligi dostępna jest TUTAJ). Sprawia to, że o kolejności pomiędzy akademickimi zespołami zadecyduje ich bezpośrednie starcie, które odbędzie się w najbliższą sobotę.

Za prowadzącą dwójką czai się jednak nieobliczalny klub z Chocianowa. Madness jako jedyny ma do rozegrania jeszcze dwa pojedynki. Aby w końcowym rozrachunku wyprzedzić AZS UZ (zakładając jego zwycięstwo z AZS-em UWr) chocianowianie muszą zdobyć w tych spotkaniach minimum 4 punkty. Korzystnym dla zielonogórzan scenariuszem będzie zatem co najmniej jedna porażka Madnessu. Pomóc ekipie Macieja Góreckiego mogą Mundial Żary lub Wietrzak Team Legnica. Pierwszy z tych pojedynków – z udziałem żaran – odbędzie się w niedzielę w Chocianowie.

Wróćmy jednak do sobotniego starcia w Winnym Grodzie. Próżno szukać w nim faworyta, bowiem obie drużyny prezentują naprawdę wyrównany futsal. Można było się o tym przekonać w połowie stycznia, kiedy to nastąpił pierwszy mecz pomiędzy akademickimi zespołami. Górą byli zielonogórzanie, zwyciężając we Wrocławiu 5:3, choć tamto widowisko rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich sekundach. Jak będzie tym razem? Czy podopieczni Macieja Góreckiego dopną swego i wykonają istotny krok w kierunku awansu do I ligi?

II liga, 10. kolejka: PKM Zachód Persa AZS Uniwersytet Zielonogórski – AZS UWr Wrocław
Data: 16.02.2019, godzina 17:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności