Awans nie dla zielonogórzan! AZS UZ przegrywa w akademickich derbach!

[FUTSAL]
2019-02-16 20:50

Trzecią porażkę z rzędu na własnym obiekcie zanotowali dziś futsaliści PKM Zachód Persa AZS-u Uniwersytet Zielonogórski. W spotkaniu decydującym o końcowej kolejności w tabeli lepsi okazali się Akademicy z Wrocławia, którzy wygrali 3:1.

W pierwszych minutach spotkania to zielonogórzanie przeważali na parkiecie. Zawodnicy Macieja Góreckiego znaczną większość czasu spędzali wówczas na połowie przeciwnika, czego efekt nastąpił już w 6. minucie. Wtedy Jakub Turowski celnie zagrał z narożnika boiska do Sebastiana Hauslera, który zamienił to podanie na skuteczny strzał tuż pod poprzeczkę. Niestety strzelec otwierającego gola zakończył swój udział w spotkaniu już kilka minut później, bowiem po starciu z jednym z rywali nie był w stanie kontynuować gry, przez co resztę meczu obejrzał z ławki rezerwowych.

Wydawało się, że strata zawodnika jakby odbiła się na postawie zielonogórzan, bowiem z każdą minutą przyjezdni zyskiwali coraz więcej pewności siebie. Futsaliści ze stolicy Dolnego Śląska zamienili ją na dwa mocne uderzenia pod koniec pierwszej połowy. Najpierw po kontrataku wyrównał Jakub Pawełek, a chwilę później bramkę „do szatni” zdobył Wołodymyr Leszczuk. Do przerwy goście prowadzili zatem 2:1.

Po zmianie stron Akademicy z Winnego Grodu wrócili na chwilę do dobrej, ofensywnej gry, lecz i tym razem wrocławianie poradzili sobie z natarciem gospodarzy. Przyjezdni bez większych problemów kontrolowali wynik, przez co już na 11 minut przed końcem trener Górecki zdecydował się na grę w przewadze. Co ciekawe niemal do końca (nie licząc ostatnich 3 minut) lotnym bramkarzem był… Maciej Dudek, czyli podstawowy golkiper zespołu. Niestety niewiele to dało, gdyż ekipa z Wrocławia skutecznie broniła się przed bezradnymi w ataku zielonogórzanami. Na domiar złego goście strzałem na pustą bramkę podwyższyli prowadzenie na 3:1, co kompletnie pocięło skrzydła drużynie z Zielonej Góry i zaważyło na końcowym rezultacie.

Warto także wspomnieć o kontrowersyjnych decyzjach arbitrów. Przykładem jest chociażby czysty wślizg Macieja Dudka, przy którym sędzia dopatrzył się przewinienia. Ten niesłuszny osąd chwilę później doprowadził do przedłużonego rzutu karnego dla AZS-u UWr, który na szczęście nie został wykorzystany. Z drugiej strony po faulu Jakuba Turowskiego na biegnącym na pustą bramkę rywalu, sędzia pokazał zielonogórzaninowi tylko żółty kartonik. Niemniej to nie błędy arbitrów były główną przyczyną porażki zespołu z Winnego Grodu.

Mecz z wrocławianami był ostatnim starciem AZS-u UZ w kończącym się sezonie II ligi. O tym, którą pozycję klub z Zielonej Góry zajmie na koniec rozgrywek zadecydują mecze Madnessu Chocianów. Wiemy już jednak, że będzie to 2. lub 3. pozycja, zatem nie ma już mowy o powrocie do I ligi.

II liga, 10. kolejka: PKM Zachód Persa AZS Uniwersytet Zielonogórski – AZS UWr Wrocław 1:3 (1:2)
1:0 Sebastian Hausler 6’
1:1 Jakub Pawełek 16’
1:2 Wołodymyr Leszczuk 19’
1:3 Jakub Pawełek 35’
Żółte kartki: 32’ Wołodymyr Leszczuk (AZS UWr), 33’ Jakub Turowski (AZS UZ), 40’ Patryk Ledwoń (AZS UWr).

PKM Zachód Persa AZS Uniwersytet Zielonogórski: Dudek, Klementowski – Greszczyk, Biereśniewicz, Hausler, Turowski – Ryś, Jaśkiewicz, Hanc, Lewaszow, Kaczor, Seredyński.
AZS UWr Wrocław: Piechurski, Spadło – Szczecina, Jasiok, Ledwoń, Wlasik – Leszczuk, Pawełek, Markiel, Leśniewski, Kosteckij, Schreiber, Fąfrowicz.