Stal po raz trzeci na drodze Stelmetu

2019-02-28 01:11

W czwartkowy wieczór o dość nietypowej godzinie koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra podejmą u siebie Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Będzie to już trzecie w tym sezonie starcie tych drużyn, a dla zielonogórzan będzie ono okazją do pierwszego zwycięstwa nad Stalą w bieżących rozgrywkach.

Obydwa dotychczasowe pojedynki z ostrowianami padały łupem ekipy z Wielkopolski. Na początku listopada w Ostrowie miejscowi zwyciężyli 81:72. Kontrolowali oni tamto spotkanie już od końcówki drugiej kwarty i choć nie potrafili wyraźnie odskoczyć, to umiejętnie utrzymywali dystans do zielonogórzan.

Stelmet okazję do rewanżu dostał dwa tygodnie temu, kiedy to Stal była jego rywalem w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski. Na warszawskim Ursynowie również jednak to ostrowianie cieszyli się ze zwycięstwa, zapewniając je sobie w ostatnich 10 minutach pojedynku. Wtedy to przez całą czwartą kwartę koszykarze z Winnego Grodu rzucili zaledwie 9 „oczek”, oddając tym samym wygraną przeciwnikom. Później drużyna z Ostrowa zgarnęła główne trofeum rozgrywek, pokonując w finale Arkę Gdynia 77:74.

Tym razem podopieczni Igora Jovovicia na własnym terenie spróbują się zrehabilitować za słaby występ w Pucharze Polski. Czy uda im się pierwszy raz w tym sezonie poskromić ostrowski zespół?

Energa Basket Liga, 20. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
Data: 28.02.2019, godzina 20:45
Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41, Zielona Góra.