Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPrzełamanie w Grodkowie?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA RĘCZNA]
2019-03-01 08:36

W ramach 16. kolejki I ligi piłki ręcznej AZS Uniwersytet Zielonogórski uda się w sobotę do Grodkowa, gdzie zmierzy się z tamtejszym Olimpem.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Dla zielonogórzan będzie to z pewnością niełatwa przeprawa. Olimp konsekwentnie utrzymuje się w górnej części tabeli, zajmując obecnie 5. lokatę, ale jego przewaga nad kolejnymi pozycjami zamyka się w 3 punktach. Z kolei Akademicy są aktualnie w wyraźnym dołku – od początku roku nie potrafili oni wygrać ani jednego meczu, przez co spadli na 10. miejsce, a od zamykającego tabelę ASPR-u Zawadzkie dzielą ich tylko 3 „oczka”.

Już pierwszy pojedynek AZS-u z Olimpem pokazał, że obie ekipy potrafią stworzyć zacięte widowisko. W październiku w Winnym Grodzie górą byli grodkowianie, choć losy spotkania rozstrzygały się w jego ostatnich sekundach. Warto także wspomnieć, że pierwsza połowa tamtego pojedynku była dość nietypowa, gdyż zakończyła się rezultatem… 7:6. Po zmianie stron obie drużyny wyraźnie się już rozkręciły, lecz po 60 minutach gry na tablicy widniał wynik 19:20 na korzyść Olimpu.

Czy szczypiorniści z Grodu Bachusa właśnie w Grodkowie zanotują pierwszą wygraną w rundzie rewanżowej? Przed nimi ciężkie zadanie, ale pierwszy mecz z tym rywalem pokazał, że jest on w zasięgu zielonogórzan.

I liga, 16. kolejka: UKS Olimp Grodków – AZS Uniwersytet Zielonogórski
Data: 02.03.2019, godzina 18:00
Miejsce: Hala sportowa im. Zdzisława Zielonki, ul. Sienkiewicza 29, Grodków.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus jeden?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności