TS Przylep nie bez problemów zwycięża w Mostkach

2019-03-02 18:55

TS Masterchem Przylep z kolejną wygraną w cyklu przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem zielonogórzanie zagrali jednak dość słaby mecz, choć końcowy rezultat (6:1) sugeruje co innego.

Podopieczni Andrzeja Boczkowskiego grali dziś w Mostkach z tamtejszą Zorzą Port 2000. Zgodnie z przewidywaniami worek z bramkami jako pierwszy otworzył TS, który dokonał tego już w 8. minucie za sprawą trafienia Piotra Piwowarskiego. Ekipa z Winnego Grodu nie ustrzegła się dziś jednak błędów, które już chwilę później wykorzystali miejscowi, doprowadzając do remisu. Na szczęście ten nie trwał długo, gdyż po kilku minutach na listę strzelców ponownie wpisał się popularny „Piwko”. Nie zmienia to jednak faktu, że zielonogórski zespół nie grał na poziomie czołowego IV-ligowca i można rzec, że dostosował się do gry A-klasowego rywala.

Po zmianie stron przewaga TS-u rosła już znacznie żwawiej, lecz piłkarze z Winnego Grodu wciąż nie prezentowali pełni swoich możliwości. Niemniej już 8 minut po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie podwyższył Patryk Jasiak, ale na kolejne gole musieliśmy czekać aż do ostatniego kwadransa spotkania. Wówczas najpierw akcję „dwóch na jednego” wykończył Paweł Dzikowicz, a chwilę po tym Wojciech Popielecki przeprowadził skuteczny rajd środkiem boiska po czym umieścił futbolówkę w samym „okienku”. Mecz zwieńczyło trafienie młodego Patryka Mackiewicza. Warto wspomnieć, że oprócz niego na murawie zaprezentowali się także inni młodzieżowcy z grupy juniora starszego: Bartek Chojnacki, Łukasz Król i Maciej Rygała.

Dzisiejszy mecz w Mostkach był już przedostatnim sprawdzianem TS-u Masterchem Przylep przed zbliżającą się rundą wiosenną IV ligi. Następny sparing piłkarze Andrzeja Boczkowskiego rozegrają w środę w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym Piastem Karnin.

Mecz towarzyski: Zorza Port 2000 Mostki – TS Masterchem Przylep Zielona Góra 1:6 (1:2)
Gole dla TS-u: Piotr Piwowarski (x2), Patryk Jasiak, Paweł Dzikowicz, Wojciech Popielecki, Patryk Mackiewicz.