Wziąć odwet za porażkę na Łotwie

2019-03-02 23:30

Ledwie trzy dni po hitowym pojedynku Energa Basket Ligi przeciwko Arged BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra ponownie przejmą parkiet Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Tym razem ich rywalem w ramach Zjednoczonej Ligi VTB będzie VEF Ryga.

Stelmet ma do wyrównania rachunki z drużyną ze stolicy Łotwy. Wszyscy bowiem doskonale pamiętamy, jak niemal dwa miesiące temu VEF rozgromił u siebie zielonogórzan 83:57. Tamto spotkanie miało być zaciętym pojedynkiem zespołów z dolnych rejonów tabeli, a zamieniło się w miażdżące zwycięstwo gospodarzy. Ekipa z Winnego Grodu, po wyrównanej pierwszej połowie, zawaliła drugą część gry, kompletnie nie istniejąc na parkiecie.

Teraz nadarza się okazja do zrewanżowania się łotewskiej drużynie. Tym bardziej, że w międzyczasie Stelmet wzmocnił się Quintonem Hosley’em, a w miniony piątek poinformował o pozyskaniu kolejnych dwóch zawodników. Co prawda Kodi Justice i Michael Humphrey raczej nie będą stanowić o sile zespołu, ale mogą się okazać dobrym uzupełnieniem składu.

Warto także wspomnieć o ostatnim meczu zespołu z Rygi w lidze VTB. W połowie lutego niespodziewanie wygrał on w Petersburgu z Zenitem 102:101. Aby rozstrzygnąć tamtą zażartą potyczkę, potrzebne były aż dwie dogrywki. Napędzeni tym zwycięstwem Łotysze z pewnością będą chcieli także wywieźć cenną zdobycz z Zielonej Góry. Czy ta sztuka im się uda, czy może Stelmet Enea weźmie udany odwet za styczniową porażkę?

VTB United League: Stelmet Enea BC Zielona Góra – VEF Ryga
Data: 03.03.2019, godzina 17:30
Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41, Zielona Góra.