Stelmet Enea przegrywa w Gdyni i spada z fotela lidera EBL

2019-03-06 19:44

Rajd Arki Gdynia w ostatniej kwarcie pozbawił dziś koszykarzy Stelmetu Enea BC Zielona Góra kolejnego zwycięstwa w Energa Basket Lidze. Drużyna znad morza wygrała 78:65 i zepchnęła zielonogórzan z fotela lidera tabeli.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gdynianie, którzy rozpoczęli go od serii 6:0. Zielonogórzanie przez resztę kwarty musieli naprawiać efekty słabego startu, co udało im się pod koniec premierowych 10 minut gry, kiedy to dopadli przeciwników. Ci jednak wciąż prowadzili, ale zmieniło się to na początku drugiej odsłony. Przewaga Stelmetu nie trwała jednak długo, bowiem do przerwy to Arka była minimalnie lepsza z wynikiem 32:30.

Po zmianie stron koszykarze z Winnego Grodu wyraźnie się rozpędzili, uciekając gospodarzom. Niestety i tym razem gdynianie znaleźli na to receptę – w ostatniej kwarcie Stelmet właściwie nie istniał, a Arka za sprawą m.in. trójek Jamesa Florence’a i Deividasa Dulkysa zanotowała rajd 14:0! Na niecałe 4 minuty przed końcową syreną sytuacja zielonogórzan nie wyglądała zatem najlepiej, gdyż to miejscowi prowadzili 69:58. Ambicje zawodników Igora Jovovicia skutecznie przystopował w ostatniej minucie Josh Bostic, dwa razy z rzędu trafiając zza linii 6,75 m. Zespół znad morza zwyciężył ostatecznie 78:65.

Zwycięstwo Arce zapewniła dziś de facto dwójka Bostic-Florence, która zainkasowała łącznie 58 „oczek” (odpowiednio: 35 i 23). W ekipie z Grodu Bachusa zabrakło natomiast wyraźnego lidera. Najlepszym strzelcem był Darko Planinić (13 punktów).

Energa Basket Liga, 21. kolejka: Arka Gdynia – Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:65 (19:18, 13:12, 13:18, 33:17)
Arka Gdynia: Wołoszyn 3, Florence 23, Łapeta 0, Dulkys 9, Bostic 35 – Ponitka 0, Garbacz 3, Kamiński, Leszczyński, Wyka 0, Upshaw 0, Ginyard 5.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Hrycaniuk 6, Sokołowski 3, Sakić 5, Starks 10, Justice 9 – Mąkowski, Koszarek 2, Mokros, Zamojski 9, Hosley 8, Planinić 13, Humphrey.