Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘFalubaz kontra Carina na inaugurację przy Sulechowskiej!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-03-15 10:36

Wreszcie nadeszła runda wiosenna lubuskiej IV ligi! Obie zielonogórskie drużyny czeka na inaugurację ciężka przeprawa. Falubaz Gran-Bud zmierzy się przy Sulechowskiej z Cariną Gubin.

Zarówno Falubaz jak i Carina jesienią stanowiły czołówkę lubuskiej IV ligi. Zielonogórzanie są niekwestionowanymi liderami tabeli, mając 7 „oczek” przewagi nad drugą Tęczą Homanit Krosno Odrzańskie. Do rundy wiosennej przystępują oni z zerową liczbą porażek. Carina z kolei zamyka pierwszą czwórkę, tracąc do Falubazu już 14 punktów.

Niemniej gubinianie zanotowali w tym sezonie niesamowity rajd z ostatniej pozycji aż w czołowe rejony tabeli. Rozpoczęli oni sezon fatalnie, nie potrafiąc wygrać żadnego meczu. Wówczas wydawało się, że beniaminek IV ligi z hukiem wróci do klasy okręgowej. Przełamanie przyszło jednak w 5. kolejce, wraz z wygraną nad Dębem Przybyszów. Od tego momentu Carina zaczęła wspinać się po kolejnych lokatach, tracąc przy tym bardzo mało bramek. Dzięki temu na półmetku rozgrywek znajduje się ona tuż za ligowym podium, legitymując się drugą najmniejszą liczbą straconych goli (bilans 27:15).

Co ciekawe, aż 6 z owych 15 bramek zaaplikował zespołowi z Gubina Falubaz Gran-Bud. Na inaugurację sezonu żółto-biało-zieloni zmiażdżyli beniaminka na jego terenie aż 6:0. Teraz jednak Carina jest zupełnie inną drużyną, a o premierowej porażce z zielonogórzanami nikt już w Gubinie nie pamięta. Czy inauguracja wiosny będzie wyglądała inaczej? Przekonamy się w sobotnie popołudnie. Pierwszy gwizdek wyznaczono na godzinę 15:00 na popularnym „Dołku”.

IV liga, 16. kolejka: Falubaz Gran-Bud Zielona Góra – Carina Gubin
Data: 16.03.2019, godzina 15:00
Miejsce: Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności