Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘSezon czas zacząć!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTBOL AMERYKAŃSKI]
2019-03-23 10:47

W niedzielę, w samo południe futboliści Watahy Zielona Góra zainaugurują sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego! W pierwszym meczu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zmierzą się oni z Armią Poznań.

Dla obu zespołów będzie to debiut w LFA1, jednak z całkiem różnych powodów. Przed rokiem zielonogórzanie uczestniczyli w rozgrywkach na zapleczu, gdzie zaliczyli niemal idealny sezon. 6 zwycięstw w fazie zasadniczej i wygrany półfinał dobrze rokowały przed najważniejszym spotkaniem ze znajomym przeciwnikiem – Towers Opole. Niestety, rozgrywany na własnym terenie finał zmagań nie poszedł po myśli zielonogórzan, którzy przegrali 20:43.

Awans do elity wywalczyli zatem zawodnicy z Opola. Jak to się więc stało, że wystąpi tam również Wataha? Wszystko z powodu problemów finansowych zespołu Silesia Rebels, przez co został on zdegradowany z LFA1. W jego miejsce władze ligi zaprosiły właśnie klub z Winnego Grodu, który skorzystał z owego zaproszenia.

Armia Poznań z kolei powstała po minionym sezonie z połączenia dwóch tamtejszych klubów – Patriotów i Kozłów. Ci pierwsi już przed rokiem występowali już w LFA1, gdzie zajęli 3. miejsce w grupie C, drudzy natomiast reprezentowali stolicę Wielkopolski w Toplidze PLFA. Teraz oba te zespoły złączyły się w jedną Armię i wspólnie zawalczą o najwyższe cele w Lidze Futbolu Amerykańskiego.

Warto przy tym wspomnieć, że aż 9 byłych zawodników poznańskich Kozłów będzie w tym sezonie reprezentować barwy Watahy. Dodatkowo, oprócz graczy z zagranicy, zielonogórzanie wzmocnili się także futbolistami z Gorzowa Wielkopolskiego. Dodaje to niedzielnemu pojedynkowi nieco smaczków i pokazuje, że w futbolu amerykańskim nie ma miejsca na podziały.

Początek niedzielnego starcia wyznaczono na godzinę 12:00. Jak zawsze będzie ono połączone z wieloma atrakcjami, zatem zapraszamy na Botaniczną 66 i do dołączania do wydarzenia na Facebooku.

LFA1, 1. kolejka: Wataha Zielona Góra – Armia Poznań
Data: 24.03.2019, godzina 12:00
Miejsce: Stadion do futbolu amerykańskiego, ul. Botaniczna 66, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności