Walka do ostatnich sekund! Porażka Watahy na inaugurację

[FUTBOL AMERYKAŃSKI]
2019-03-24 16:18

Futboliści Watahy Zielona Góra i Armii Poznań stworzyli naprawdę wyrównane widowisko w premierowym meczu LFA1 w Winnym Grodzie. Nieznacznie lepsi okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 13:6.

Piękna pogoda panująca dziś w Zielonej Górze i ciekawie zapowiadające się widowisko sprawiły, że zawodników przywitał przy Botanicznej nadkomplet publiczności – w tym grupa fanów z Poznania. Wszyscy głośno wspierali swoje drużyny, zatem atmosfera z pewnością dopisała.

Premierowy atak zielonogórzan nie poszedł jednak po ich myśli. Poznaniacy umiejętnie się wybronili i nie pozwolili gospodarzom nawet poratować się kopnięciem na bramkę. Goście również nie najlepiej spisali się w ofensywie, przez co w pierwszej kwarcie zanotowaliśmy remis 0:0. Taki rezultat utrzymywał się także w drugiej odsłonie. Dopiero chwilę przed przerwą „Wilki” były naprawdę blisko zainkasowania pierwszych punktów, lecz po kilku próbach poznaniacy uratowali skórę i utrzymali niespodziewany remis.

Przyjezdni ruszyli z mocnym uderzeniem tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Wówczas błyskawicznie znaleźli się w polu punktowym Watahy, wychodząc na pierwsze tego dnia prowadzenie. Na szczęście nie trwało ono długo, bowiem już chwilę później poznaniakom odpowiedział Krystian Wójcik.

Ostatnia odsłona zaczynała się zatem z rezultatem 6:6. Obie ekipy bardzo chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale w tak zaciętym meczu decydowały detale. Na 2 minuty przed końcem Armia wyprowadziła drugi skuteczny tego dnia cios oraz udany kop podwyższający. Ostatnie sekundy spotkania stały więc pod znakiem silnego naporu Watahy, która próbowała wrócić do gry. Defensywa ze stolicy Wielkopolski zdołała jednak powstrzymać ofensywę zielonogórzan, choć do touchdownu zabrakło im naprawdę niewiele.

Inauguracyjny mecz Watahy w LFA1 zakończył się zatem porażką 6:13. Zespół z Grodu Bachusa ma nad czym pracować przed następnym występem, bowiem popełniał dziś stanowczo za dużo przewinień i miał problemy z łapaniem piłki. Z dobrej strony pokazali się natomiast tacy zawodnicy jak chociażby Krystian Wójcik czy niesamowicie szybki Kenyatte Allen.

LFA1, 1. kolejka: KFA Wataha Zielona Góra – Armia Poznań 6:13 (0:0, 0:0, 6:6, 0:7)