Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCzas na inaugurację PGE Ekstraligi 2019! Na początek hit przy W69!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-04-04 22:09

W piątek, 5 kwietnia zainaugurowane zostaną zmagania w sezonie 2019 PGE Ekstraligi! Premierowe starcie odbędzie się w Winnym Grodzie, gdzie Stelmet Falubaz podejmie Get Well Toruń.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Pojedynku zielonogórzan z torunianami nie trzeba specjalnie reklamować. Tym bardziej, że na poważne ściganie kibice w Grodzie Bachusa czekali pół roku. Nie mogli oni jednak narzekać na nudę w okresie transferowym, w którym Stelmet Falubaz pozyskał trzy nowe nazwiska. Trzon ubiegłorocznej drużyny, w składzie: Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz i Michael Jepsen Jensen, uzupełnili Martin Vaculik i Nicki Pedersen. Ponadto w obliczu zakończenia wieku juniora przez Sebastiana Niedźwiedzia, klub zdecydował się ściągnąć Norberta Krakowiaka.

Nieco inną taktykę przyjął w przerwie międzysezonowej Get Well. W szeregach toruńskich pojawił się tylko jeden nowy senior – Norbert Kościuch, który zajął miejsce Pawła Przedpełskiego. Podobnie jak Falubaz, „Anioły” wzmocniły także formację juniorską, ściągając z I-ligowego Startu Gniezno Maksymiliana Bogdanowicza. Poza tymi dwoma transferami, skład zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego pozostał niezmieniony.

Na papierze lepiej wygląda zatem ekipa z Winnego Grodu. Zwłaszcza, że nie jest pewne, czy przy W69 zobaczymy Rune Holtę, który zanotował upadek podczas przedsezonowego treningu. Norwega w awizowanym składzie Get Well zastąpił młody Filip Nizgorski, który zapewne będzie zmieniany przez „jokera” w talii Jacka Frątczaka, Jacka Holdera.

Szykuje się nam ciekawe widowisko na inaugurację rozgrywek. Zielonogórzanie będą chcieli dobrze rozpocząć sezon po słabym minionym roku, a także pokazać, że sparingowa wpadka przeciwko Fogo Unii Leszno była tylko dziełem przypadku. W piątkowy wieczór przy W69 z pewnością będzie się działo!

PGE Ekstraliga, 1. kolejka: Stelmet Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń
Data: 05.04.2019, godzina 18:00
Miejsce: Swiss Krono Arena, ul. Wrocławska 69, Zielona Góra.
Sędzia: Paweł Słupski.
Komisarz toru: Maciej Głód.

Awizowane składy:
Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Patryk Dudek
10. Michael Jepsen Jensen
11. Piotr Protasiewicz
12. Martin Vaculik
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak
16.

Get Well Toruń:
1. Jason Doyle
2. Norbert Kościuch
3. Filip Nizgorski
4. Chris Holder
5. Niels Kristian Iversen
6. Igor Kopeć-Sobczyński
7. Maksymilian Bogdanowicz
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności