Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘW sobotę inauguracja I ligi! Wataha zagra z AZS-em

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[RUGBY]
2019-04-05 08:28

Przed nami początek zmagań w I lidze rugby! W inauguracyjnym meczu krótkiego sezonu 2019 zielonogórska Wataha RC podejmie na własnym terenie AZS AWF Warszawa.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przypomnijmy, że reorganizacja rozgrywek spowodowała, iż zbliżający się sezon będzie bardzo krótki – w fazie zasadniczej zabraknie rundy rewanżowej. Żaden z klubów nie będzie miał zatem dużo miejsca na potknięcia. Już na samym początku zielonogórskie „Dziki” otrzymają wcale niełatwe zadanie, bowiem do Winnego Grodu przyjedzie 14-krotny Mistrz Polski – AZS AWF Warszawa.

Połowa składu ekipy ze stolicy, pamiętająca czasy świetności klubu, uzupełniona została młodymi zawodnikami. I choć w minionych rozgrywkach Akademicy nie awansowali do grupy mistrzowskiej, kończąc sezon na 4. lokacie, to trzeba pamiętać, że zespół ten ma sporo doświadczenia.

Przed rokiem Wataha dwukrotnie mierzyła się z AZS-em. Zielonogórzanie u siebie zwyciężyli 36:17, by w rewanżu ulec warszawianom 14:27. Jak będzie tym razem? Która z drużyn pomyślnie wejdzie w ten krótki i niewybaczający błędów sezon? Warto wspomnieć, że dla kibiców, poza emocjami sportowymi, organizatorzy przewidzieli także słodki i ciepły poczęstunek oraz napoje, zatem z pewnością warto stawić się na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego!

I liga, 1. kolejka: Wataha RC Zielona Góra – AZS AWF Warszawa
Data: 06.04.2019, godzina 16:00
Miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego 58, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności