Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘWracają pucharowe emocje! TS Przylep w środę zagra w Płotach

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-04-09 16:49

Powracają rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim! Runda jesienna wyłoniła najlepsze z obydwu lubuskich okręgów drużyny, które teraz przystąpią do decydującej fazy zmagań. Wśród nich jest jeden klub z Winnego Grodu – TS Masterchem Przylep Zielona Góra – który w najbliższą środę zmierzy się na wyjeździe z A-klasowym Startem Ziel-Bruk Płoty.

Przypomnijmy, że TS Przylep jako jedyny zielonogórski klub pomyślnie przebrnął przez szczebel okręgowy Pucharu Polski, eliminując po drodze Unię Kunice Żary i Carinę Gubin. Niespodzianką było natomiast odpadnięcie w 4. rundzie lidera IV ligi, Falubazu Gran-Bud Zielona Góra, który w Krośnie Odrzańskim musiał uznać wyższość tamtejszej Tęczy Homanit. Poza tym na szczebel wojewódzki nie awansowały także Drzonkowianka Racula, Zorza Ochla oraz Ikar Zawada.

Wiosenne zmagania pucharowe TS rozpoczyna od teoretycznie łatwego pojedynku ze Startem Ziel-Bruk Płoty. Jest to drużyna, która na co dzień gra w II grupie zielonogórskiej A-klasy. Dorobek 18 punktów pozwala płocianom plasować się na 10. lokacie w 14-zespołowej lidze. Ponadto trzeba wspomnieć, że zespół z Płotów, podobnie jak jego środowy rywal, rozegrał w tegorocznym pucharze tylko dwa spotkania: na inaugurację wyeliminował on drużynę złożoną z sędziów z zielonogórskiego podkolegium, a w 4. rundzie 9:2 pokonał inną ekipę z Winnego Grodu – Ikara Zawada.

Wydaje się zatem, że 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski powinna być dla podopiecznych Andrzeja Boczkowskiego formalnością. Warto jednak pamiętać, że już nieraz kluby z niższych poziomów rozgrywkowych potrafiły sprawiać problemy wyżej sklasyfikowanym rywalom. Czy tak będzie w tym przypadku?

Wojewódzki Puchar Polski, 1/8 finału: Start Ziel-Bruk Płoty – TS Masterchem Przylep Zielona Góra
Data: 10.04.2019, godzina 16:30
Miejsce: Boisko przy ul. Sportowej, Płoty.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności