TS Przylep był w tarapatach, ale udanie wrócił do gry!

2019-04-13 19:38

TS Masterchem Przylep Zielona Góra zainkasował 12. zwycięstwo w trwającym sezonie lubuskiej IV ligi. Piłkarze z Winnego Grodu pokonali na własnym terenie Sprotavię Szprotawa 3:2.

Podobnie jak przed tygodniem w Rzepinie, pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu zawodników z Grodu Bachusa. W przeciwieństwie do meczu z Ilanką, rywale zdołali wykorzystać słabszą postawę zielonogórzan, wychodząc na prowadzenie w 32. minucie.

Szprotawianie utrzymali wynik 0:1 jedynie do przerwy. Po niej podopieczni Andrzeja Boczkowskiego zdecydowanie uderzyli, wyrównując już w 47. minucie za sprawą bezpośredniego trafienia z rzutu wolnego w wykonaniu Tobiasza Samka. Gospodarze na tym jednak nie poprzestali i już kwadrans później zadali dwa kolejne mocne ciosy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Patryk Jasiak, a chwilę później efektowną i, co najważniejsze, celną przewrotką popisał się Krzysztof Marczak, dając TS-owi prowadzenie 3:1!

Wydawało się wówczas, że będący na fali zespół z Przylepu spokojnie dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka. Przyjezdni szybko jednak zdobyli bramkę kontaktową i wciąż nie dawali o sobie zapomnieć. Ekipa ze stolicy województwa lubuskiego dała radę wybronić korzystny wynik, choć rywale do końca naciskali.

IV liga, 20. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Sprotavia Szprotawa 3:2 (0:1)
0:1 Piotr Dykta 32’
1:1 Tobiasz Samek 47’
2:1 Patryk Jasiak 63’
3:1 Krzysztof Marczak 65’
3:2 Bartosz Tkacz 69’

TS Masterchem Przylep Zielona Góra: P. Król – Hadaś (82’ Siejek), S. Król (46’ K. Marczak), Łyczko, Dzikowicz, Siebert (72’ Piwowarski), Bartczak, Zawistowski, Jasiak, Samek, Jurkiewicz (58’ Popielecki) – J. Marczak, Lubin, Chojnacki.
Sprotavia Szprotawa: Sala – Uche, Dykta, Moczała (86’ Dribczak), Olejniczak, Czekurłan, Gawron (84’ Czarnecki), Sucharek, Kondrat, Tkacz, Sobolewski (81’ Domański) – Pietrzykowski, Augustyniak, Jarosz.