Niespodzianka w Kożuchowie! Falubaz przegrywa po raz pierwszy

2019-04-13 21:11

Nie lada niespodziankę dostarczyła nam 20. seria spotkań lubuskiej IV ligi. Lider tabeli, Falubaz Gran-Bud Zielona Góra, zanotował pierwszą ligową porażkę w tym sezonie. Piłkarze z Grodu Bachusa polegli w Kożuchowie, gdzie miejscowa Korona zwyciężyła 2:1.

Zielonogórzanie jechali do Kożuchowa w roli wyraźnego faworyta, bowiem ich rywal plasuje się w dolnych rejonach tabeli. W tyle głowy można było jednak mieć ubiegłotygodniowe zaskoczenie, jakim była wygrana Korony nad Cariną Gubin. Okazało się, że obawy były uzasadnione, bowiem dziś gospodarze jako pierwsi w bieżących rozgrywkach zdołali pokonać lidera z Grodu Bachusa.

Pierwszy powód do radości dał miejscowym już w 10. minucie Mateusz Tkacz. Pół godziny później było już 2:0, a utrzymywanie się tego wyniku przez niemal całą drugą połowę było sporą niespodzianką. Dopiero pod koniec spotkania kontaktowego gola dla Falubazu strzelił Wojciech Okińczyc, jednak żółto-biało-zielonych nie było stać na więcej. Rezultat 2:1 dla kożuchowian i pierwsza ligowa porażka lidera stały się więc faktem.

IV liga, 20. kolejka: Korona Kożuchów – Falubaz Gran-Bud Zielona Góra 2:1 (2:0)