Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘMocny rywal ze środka tabeli

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2018-04-08 11:26

Nastała 20. kolejka I ligi futsalu, a w jej ramach akademickie derby! Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski podejmie dziś w hali przy Szafrana drużynę AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego.

Zielonogórzanie przystąpią do tego spotkania w roli faworytów. Persa plasuje się na 4. lokacie w tabeli z 37 punktami w dorobku, podczas gry warszawianie znajdują się dwie pozycje niżej, mając 30 „oczek”.

Jednak w pierwszym meczu to rywale okazali się lepsi. W Warszawie padł wynik 5:2 na korzyść ekipy ze stolicy, która zdominowała tamto starcie, w pewnym momencie prowadząc już 5:0. Zielonogórzanie zdołali tylko częściowo zniwelować straty i wrócili z Mazowsza z pierwszą wyjazdową porażką w sezonie.

Stawką tego pojedynku dla zielonogórzan jest utrzymanie kontaktu ze ścisłą czołówką I ligi futsalu. Do wicelidera tracili oni bowiem przed tą kolejką zaledwie 3 „oczka”, zatem strefa premiowana udziałem w barażach jest w zasięgu ręki. Jeszcze lepiej sytuacja będzie wyglądać, jeśli podopieczni Macieja Góreckiego zwyciężą dziś w akademickich derbach. Wczoraj wiceliderujący Constract Lubawa stracił punkty w starciu z Red Devils Chojnice, dzięki czemu Persa ma okazję zbliżyć się do lubawian na jeden punkt.

20. kolejka I ligi: Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski – AZS Uniwersytet Warszawski
Godzina: 17:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.
Sędziowie: Marcin Gutowski, Tomasz Sadowski – Krzysztof Musiał (wszyscy Łódzki ZPN)
Relacja na żywo: Lajfy.com

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności