Pewne zwycięstwo na koniec fazy zasadniczej

2019-04-24 20:47

Stelmet Enea BC Zielona Góra 24. zwycięstwem zakończył fazę zasadniczą Energa Basket Ligi. Koszykarze z Grodu Bachusa pokonali dziś we własnej hali Miasto Szkła Krosno 105:87.

Zielonogórzanie nie mieli większych problemów z wygraną nad okupującymi dolne rejony tabeli krośnianami. Już w początkowych minutach gry Stelmet zaczął wyraźnie odskakiwać, osiągając po pierwszej kwarcie 10 punktów przewagi. Później było już tylko lepiej, choć momentami przyjezdni schodzili poniżej tej granicy. Ostatecznie skończyło się na 18 „oczkach” różnicy.

Trzeba przyznać, że kluczem do zwycięstwa był dziś równo punktujący zespół, bowiem aż siedmiu zielonogórzan zainkasowało dwucyfrowe zdobycze. Warto też wspomnieć o postawie Thomasa Kelatiego, dla którego był to pierwszy mecz po kontuzji. Zagrał on przez 7 minut i 31 sekund, podczas których oddał jeden rzut – celną trójkę.

Wiadomo już, że pierwsze mecze fazy play-off zielonogórzanie rozegrają 3. i 5. maja na własnym parkiecie. Kto będzie ich rywalem? Przekonamy się w ten weekend, bowiem wtedy odbędą się ostatnie spotkania rundy zasadniczej.

Energa Basket Liga, 29. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Miasto Szkła Krosno 105:87 (29:19, 27:21, 23:25, 26:22)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Koszarek 0, Sokołowski 14, Hosley 15, Planinić 11, Šakić 12 – Mąkowski 0, Hrycaniuk 9, Kelati 3, Zamojski 15, DeVoe 12, Starks 12, Humphrey 2.
Miasto Szkła Krosno: Bojanowski 7, Krefft 5, Alexis 4, Hinds 29, Loveridge 4 – Put 12, Szczypiński 2, Grochowski 13, Musijowski, Oczkowicz 11.