„Wilki” odparły atak „Nosorożców”!

[FUTBOL AMERYKAŃSKI]
2019-04-27 15:38

Futboliści Watahy Zielona Góra zanotowali dziś drugie zwycięstwo w Lidze Futbolu Amerykańskiego! Bez punktów z Botanicznej wyjechali Rhinos Wyszków!

Zielonogórzanie przystępowali do meczu z „Nosorożcami” z zamiarem zainkasowania drugiej wygranej w sezonie. Tak też się stało, choć pierwsza kwarta zakończyła się bezpunktowym remisem. Niemniej już wtedy było widać przewagę Watahy, która ani razu nie pozwoliła, aby gra przeniosła się na jej połowę. Trzeba także wspomnieć, że w samej końcówce pierwszej odsłony doszło do niesportowego incydentu, w wyniku którego wykluczeni z dalszej gry zostali dwaj zielonogórzanie – Damian Łuc oraz Łukasz Gembara.

Przewaga ekipy z Winnego Grodu została zamieniona na punkty już w drugiej kwarcie. Wówczas zanotowaliśmy dwa przyłożenia wraz z podwyższeniami, dzięki czemu na półmetku zmagań Wataha prowadziła już 16:0. Później było już tylko lepiej, bowiem następna kwarta przyniosła zielonogórzanom kolejne 14 „oczek”. Warto zaznaczyć, że przy niemal każdym touchdownie niemały udział miał fantastyczny dziś Kenyatte Allen.

Jako że przed ostatnią kwartą zespół Mike’a Sholarsa prowadził już 30:0, w powietrzu wisiała tzw. mercy rule. Do niej jednak nie doszło, bowiem wówczas gra niemal przez cały czas toczyła się na połowie Watahy. Zaowocowało to honorowym przyłożeniem ekipy gości na kilkadziesiąt sekund przed końcem. Ostatecznie rezultat spotkania brzmi 30:7 na korzyść gospodarzy.

LFA1, 5. kolejka: KFA Wataha Zielona Góra – Rhinos Wyszków 30:7 (0:0, 16:0, 14:0, 0:7)