Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘZaczynamy fazę play-off!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2019-05-03 10:33

W czwartek, 2. maja rozpoczęła się runda play-off Energa Basket Ligi! Stelmet Enea BC Zielona Góra do gry wejdzie już dzień później, kiedy to we własnej hali podejmie MKS Dąbrowa Górnicza.

Na pierwszy rzut oka widać, że faworytem ćwierćfinałowej serii jest zespół z Winnego Grodu, który zajął w fazie zasadniczej 3. lokatę, legitymując się bilansem 24-6. MKS z kolei uplasował się na 6. pozycji z 17 zwycięstwami i 13 porażkami.

Dwie z owych przegranych dąbrowianie odnotowali w pojedynkach ze Stelmetem. W inauguracyjnym spotkaniu sezonu zielonogórzanie nie bez problemów zwyciężyli u siebie 87:81. Tamten mecz kiepsko rozpoczął się dla podopiecznych Igora Jovovicia, lecz z czasem coraz bardziej się oni rozkręcali, przejmując inicjatywę w ostatniej kwarcie. Całkowicie inaczej wyglądało natomiast drugie spotkanie, rozegrane na terenie MKS-u. Tym razem ekipa z Grodu Bachusa nie napotkała praktycznie żadnych trudności i wywiozła ze Śląska zwycięstwo 102:78.

Od tych dwóch spotkań minęło już jednak sporo czasu i co nieco zdążyło się w obu drużynach zmienić. Zespół z Dąbrowy Górniczej zanotował fantastyczną końcówkę fazy zasadniczej, zwyciężając 6 ostatnich pojedynków i pokonując po drodze chociażby Anwil Włocławek czy Legię Warszawa. Stelmet z kolei przystąpi do ćwierćfinałów osłabiony brakiem Kodi’ego Justice’a i Jarosława Mokrosa. Czy rozpędzony MKS sprawi problemy zielonogórskiemu faworytowi?

Energa Basket Liga, ćwierćfinał: Stelmet Enea BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza
Mecz #1: 03.05.2019, godzina 20:00
Mecz #2: 05.05.2019, godzina 12:40
Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności