Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘZaczynamy fazę play-off!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2019-05-03 10:33

W czwartek, 2. maja rozpoczęła się runda play-off Energa Basket Ligi! Stelmet Enea BC Zielona Góra do gry wejdzie już dzień później, kiedy to we własnej hali podejmie MKS Dąbrowa Górnicza.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Na pierwszy rzut oka widać, że faworytem ćwierćfinałowej serii jest zespół z Winnego Grodu, który zajął w fazie zasadniczej 3. lokatę, legitymując się bilansem 24-6. MKS z kolei uplasował się na 6. pozycji z 17 zwycięstwami i 13 porażkami.

Dwie z owych przegranych dąbrowianie odnotowali w pojedynkach ze Stelmetem. W inauguracyjnym spotkaniu sezonu zielonogórzanie nie bez problemów zwyciężyli u siebie 87:81. Tamten mecz kiepsko rozpoczął się dla podopiecznych Igora Jovovicia, lecz z czasem coraz bardziej się oni rozkręcali, przejmując inicjatywę w ostatniej kwarcie. Całkowicie inaczej wyglądało natomiast drugie spotkanie, rozegrane na terenie MKS-u. Tym razem ekipa z Grodu Bachusa nie napotkała praktycznie żadnych trudności i wywiozła ze Śląska zwycięstwo 102:78.

Od tych dwóch spotkań minęło już jednak sporo czasu i co nieco zdążyło się w obu drużynach zmienić. Zespół z Dąbrowy Górniczej zanotował fantastyczną końcówkę fazy zasadniczej, zwyciężając 6 ostatnich pojedynków i pokonując po drodze chociażby Anwil Włocławek czy Legię Warszawa. Stelmet z kolei przystąpi do ćwierćfinałów osłabiony brakiem Kodi’ego Justice’a i Jarosława Mokrosa. Czy rozpędzony MKS sprawi problemy zielonogórskiemu faworytowi?

Energa Basket Liga, ćwierćfinał: Stelmet Enea BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza
Mecz #1: 03.05.2019, godzina 20:00
Mecz #2: 05.05.2019, godzina 12:40
Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności