MKS sprawił psikusa. Remis po dwóch meczach ćwierćfinałowych

2019-05-05 16:10

W drugim meczu serii ćwierćfinałowej pomiędzy Stelmetem Enea BC Zielona Góra a MKS-em Dąbrowa Górnicza goście pokazali pazur, zwyciężając 97:89 i doprowadzając tym samym do remisu 1:1.

Pierwsza kwarta stała pod znakiem nieznacznej przewagi Stelmetu, którą zaciekle próbowali zniwelować dąbrowianie. Czego jednak nie udało im się poczynić w premierowej odsłonie, dokonali w kolejnych 10 minutach. Po dobrym początku ze strony zielonogórzan i prowadzeniu różnicą 14 „oczek”, goście zanotowali fantastyczną serię 15:1, wyrównując stan meczu tuż przed przerwą.

Po zmianie stron nadal to przyjezdni lepiej prezentowali się na parkiecie, co udowodnili mozolnym, lecz skutecznym budowaniem przewagi. Zespół Igora Jovovicia na sekundy przed końcem trzeciej kwarty zniwelował straty do 1 „oczka” dzięki zdobytej rzutem na taśmę trójce Markela Starksa.

Wszystko miało się zatem rozstrzygnąć w ostatniej odsłonie, którą koncertowo zaczęli koszykarze ze Śląska. Przez długi czas utrzymywali oni kilkupunktową przewagę, która na dwie minuty przed końcem urosła aż do 14 punktów. Koszykarze z Winnego Grodu ostatnim zrywem próbowali jeszcze dokonać wręcz cudu, ale spotkanie rozstrzygnęło się na kilkanaście sekund przed syreną, kiedy to Łukasz Koszarek spudłował bardzo ważny rzut przy 5 punktach straty. Ostatecznie zatem to dąbrowianie cieszyli się ze zwycięstwa, na które pieczołowicie zapracowali, zdobywając w ostatniej kwarcie aż 35 punktów!

Energa Basket Liga, ćwierćfinał, mecz #2: Stelmet Enea BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza 89:97 (21:17, 22:26, 18:19, 28:35)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Hrycaniuk 4, Sokołowski 11, Hosley 28, Šakić 12, Starks 19 – Mąkowski, Traczyk 0, Koszarek 6, Zamojski 4, DeVoe 5, Planinić 0, Humphrey.
MKS Dąbrowa Górnicza: Zębski 7, Gabiński 7, Melvin 12, De Leon 9, Deng 25 – Dawdo 0, Chorab, Stryjewski, Kobel 6, Wojciechowski 18, Richardson 13.