Pogrom w ćwierćfinale lubuskiego PP!

2019-05-08 20:10

Ćwierćfinałowe spotkanie lubuskiego Pucharu Polski pomiędzy TS-em Masterchem Przylep Zielona Góra a Spójnią Ośno Lubuskie zakończyło się niespodziewanym pogromem ze strony zielonogórzan. Piłka gościła dziś w siatce przyjezdnych aż 8 razy!

Choć przed meczem można było stawiać TS w roli faworyta, to chyba nikt nie spodziewał się aż tak wysokiej wygranej. Ekipa z Winnego Grodu wręcz zmiażdżyła rywali, nie dając im praktycznie żadnych nadziei na choćby honorową bramkę. Pierwszy cios podopieczni Andrzeja Boczkowskiego zadali w 10. minucie, kiedy to Piotr Piwowarski wykorzystał daną mu okazję i pokonał Wojciecha Abraszka. Dla „Piwka” nie był to zresztą ostatni gol tego popołudnia, bowiem zapisał on na swoim koncie hattricka.

Po pierwszej połowie TS Masterchem prowadził już 3:0. Jeszcze przed przerwą wydarzyły się jednak dwa ważne incydenty. W 34. minucie boisko opuścił kontuzjowany Mateusz Bartczak, przez co zielonogórzanie kilka minut zagrali w osłabieniu. Niedługo po wejściu Mateusza Jurkiewicza trener gospodarzy musiał dokonać jeszcze jednej zmiany. Wszystko przez czerwoną kartkę, jaką tuż przed przerwą otrzymał Przemysław Król.

Po zmianie stron zespół z Grodu Bachusa w błyskawicznym tempie przystąpił do ataku, czego efektem była czwarta bramka dnia autorstwa Szymona Króla. Zapoczątkowała prawdziwą „strzelaninę” w wykonaniu TS-u, bowiem już 20 minut później było 8:0. Takim właśnie wynikiem zwyciężył dziś klub z Zielonej Góry, dzięki czemu zameldował się w półfinale lubuskiego Pucharu Polski. Kto będzie jego najbliższym rywalem? O tym zdecyduje losowanie. O jego rezultacie będziemy informować na bieżąco.

Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, ćwierćfinał: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Spójnia Ośno Lubuskie 8:0 (3:0)
1:0 Piotr Piwowarski 10’
2:0 Wojciech Popielecki 22’
3:0 Paweł Dzikowicz 36’
4:0 Szymon Król 48’
5:0 Piotr Piwowarski 55’
6:0 Paweł Dzikowicz 61’
7:0 Patryk Jasiak 64’
8:0 Piotr Piwowarski 65’

Czerwona kartka: 45’ Przemysław Król.

TS Masterchem Przylep Zielona Góra: P. Król (45’ CzK) – S. Król (55’ K. Marczak), Popielecki, Łyczko, Dzikowicz (71’ Lubin), Siebert, Bartczak (41’ Jurkiewicz), Zawistowski, Jasiak, Samek (45’ J. Marczak), Piwowarski (81’ Chojnacki) – Siejek.
Spójnia Ośno Lubuskie: Abraszek – Janik, Dura, Łodyga, Krasiński, Buszczak, Reczulski, Michałek, Dyc, Aivazian, Hertel – Tsokur, Żłobiński, Masztalerz, Paszkowski, Krawczyk, Majchrowski.