Trzeci ćwierćfinał dla Stelmetu!

2019-05-08 22:18

Po kiepskim drugim meczu ćwierćfinałowym Stelmet Enea BC Zielona Góra jechał do Dąbrowy Górniczej z zamiarem opanowania sytuacji i wyjścia na prowadzenie. Tak też się stało – zawodnicy z województwa lubuskiego pokonali MKS 99:79.

Na początku spotkania zielonogórzanie nieznacznie prowadzili, lecz gospodarze nie dawali o sobie zapomnieć i non-stop niwelowali straty do Stelmetu. Wreszcie pod koniec pierwszej kwarty przegonili przyjezdnych i aż do połowy trzeciej odsłony budowali sobie groźnie wyglądającą przewagę. Wtedy jednak nastąpił zwrot o 180 stopni, bowiem ekipa z Zielonej Góry błyskawiczną serią punktową zeszła z -11 na +9. Wówczas sytuacja była już w pełni opanowana i MKS nie zdołał nic więcej zdziałać.

Kluczem do zwycięstwa Stelmetu Enea były dziś rzuty 3-punktowe – 17 z 30 prób było celnych, w tym 8/12 w wykonaniu Przemysława Zamojskiego, który łącznie zapisał na swoim koncie 26 punktów. Teraz czas na spotkanie nr 4, które może dać Stelmetowi awans do półfinału. Początek wyznaczono na godzinę 20:00 w najbliższy piątek w Dąbrowie Górniczej.

Energa Basket Liga, ćwierćfinał, mecz #3: MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Enea BC Zielona Góra 79:99 (29:28, 24:18, 18:32, 8:21)
MKS Dąbrowa Górnicza: De Leon 21, Melvin 9, Zębski 12, Gabiński 2, Deng 11 – Stryjewski 0, Kobel 3, Richardson 6, Dawdo 3, Wojciechowski 12, Chorab 0.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 11, Planinić 2, Šakić 16, Sokołowski 10, Zamojski 26 – Traczyk 0, DeVoe 2, Humphrey 0, Mąkowski 0, Hosley 18, Hrycaniuk 5, Koszarek 9.