Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘStelmet Falubaz kontra waleczny beniaminek

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-05-10 08:43

W piątkowy wieczór czeka nas kolejne spotkanie PGE Ekstraligi, rozgrywane przy W69! Stelmet Falubaz Zielona Góra o godzinie 18:00 podejmie Speed Car Motor Lublin.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Dzisiejszy rywal zielonogórzan to tegoroczny beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej. Przed rokiem lublinianie zwyciężyli zaplecze PGE Ekstraligi, a jeszcze w 2017 roku jeździli przecież w II lidze. Przed sezonem Motor był skazywany na porażki, bowiem skład, jakim dysponuje, nie należy do najsilniejszych. Do tego doszła jeszcze kontuzja Grzegorza Zengoty, który nie pojechał przez nią jeszcze w żadnym spotkaniu.

Mimo tego, lublinianie w dotychczas rozegranych czterech spotkaniach pokazali, że wola walki jest ich mocną stroną. Zaskakuje zwłaszcza Paweł Miesiąc, który dość niespodziewanie stał się liderem beniaminka. Niemniej, zespół ze wschodu Polski w bieżącym sezonie zwyciężył jedynie raz – 49:41 na inaugurację z GKM-em Grudziądz.

Zielonogórzanie natomiast po ostatnim meczu domowym (46:44 przeciwko grudziądzanom) nie wyglądali zbyt pewnie, jednak przed tygodniem w Gorzowie nabrali wiatr w żagle. Po słabym początku spotkania powoli nabierali oni prędkości i druga część zawodów wyraźnie należała już do zespołu z Winnego Grodu. Derbowa wygrana 49:41 na „Jancarzu” z pewnością dała wszystkim do zrozumienia, że Falubaz nie bez powodu stawiany jest w gronie faworytów ligi.

Pomimo dobrego występu w Gorzowie, trener Adam Skórnicki zdecydował się zmienić ustawienie zawodników na dzisiejszy mecz z Motorem. Tym razem zamienił tylko role w poszczególnych parach, przez co prowadzącymi je będą Piotr Protasiewicz i Nicki Pedersen.

Prognozy pogody na piątek nie są zbyt optymistyczne, ale organizatorzy robią wszystko, by nie doszło do przełożenia spotkania. Miejmy nadzieję, że aura nie storpeduje dzisiejszego widowiska.

PGE Ekstraliga, 5. kolejka: Stelmet Falubaz Zielona Góra – Speed Car Motor Lublin
Data: 10.05.2019, godzina 18:00
Miejsce: Swiss Krono Arena, ul. Wrocławska 69, Zielona Góra.
Sędzia: Paweł Słupski.
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak.

Awizowane składy:
Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Nicki Pedersen
10. Michael Jepsen Jensen
11. Piotr Protasiewicz
12. Patryk Dudek
13. Martin Vaculik
14. Damian Pawliczak
15. Norbert Krakowiak
16.

Speed Car Motor Lublin:
1. Paweł Miesiąc
2. Andreas Jonsson
3. Dawid Lampart
4. Robert Lambert
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności