Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘDo Nowej Soli po ligowe przełamanie

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-05-10 09:56

Przed nami 25. kolejka lubuskiej IV ligi! W jej ramach TS Masterchem Przylep wybierze się do Nowej Soli, by podjąć tamtejszą Arkę.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Patrząc na ligowe zestawienie, łatwo dostrzec wyraźną różnicę pomiędzy obydwoma drużynami. Zespół z Winnego Grodu znajduje się na 5. lokacie, mając na koncie 39 „oczek”. Niestety taki dorobek punktowy utrzymuje się od kilku kolejek, bowiem TS nie jest w stanie wygrać w lidze od niemal miesiąca.

Z kolei nowosolanie wciąż muszą walczyć o ligowy byt i w tym momencie, z powodu słabego spisywania się gorzowskich drużyn w III lidze, mają nóż na gardle, bowiem plasują się w strefie spadkowej. Dorobek 21 punktów daje Arce zaledwie 14. miejsce.

Mimo słabych wyników TS-u Masterchem w ostatnich spotkaniach ligowych, podopieczni Andrzeja Boczkowskiego z meczu na mecz grają coraz pewniej i powoli wracają do dyspozycji z rundy jesiennej. Potwierdziły to derby z Falubazem Gran-Bud, w których ekipa z Przylepu na równi walczyła z liderem, oraz środowe spotkanie w Pucharze Polski. W nim piłkarze z północno-zachodniej części miasta zmiażdżyli Spójnię Ośno Lubuskie 8:0, czym z pewnością poprawili nastroje zespołu oraz kibiców.

Teraz nadchodzi szansa, by przełamać się także w zmaganiach ligowych. Tym bardziej, że Arka wiosną nie wygrała jeszcze żadnego spotkania na własnym obiekcie. Co więcej, w całym sezonie nowosolanie zdobyli na swojej murawie jedynie 8 punktów, co jest wynikiem drastycznie słabszym od reszty stawki. Trzeba jednak pamiętać, że zdeterminowani piłkarze z Nowej Soli muszą walczyć o każdy punkt, bowiem może się on okazać cenny w kontekście walki o utrzymanie. Czy zagrożą chcącemu przełamać złą passę TS-owi?

IV liga, 25. kolejka: Arka Nowa Sól – TS Masterchem Przylep Zielona Góra
Data: 11.05.2019, godzina 17:00
Miejsce: Stadion MOSiR, Nowa Sól.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności