Passa porażek TS-u Przylep wciąż trwa

2019-05-11 19:59

25. kolejka IV ligi nie przyniosła przełamania TS-owi Masterchem Przylep. Piłkarze z Grodu Bachusa nie dali rady nowosolskiej Arce, która na własnym terenie wygrała 3:2.

Ekipa z Zielonej Góry jechała do Nowej Soli z zamiarem ligowego przełamania, lecz jednocześnie wyraźnie osłabiona. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że gotowa do gry była jedynie pierwsza jedenastka i rezerwowy bramkarz. Zresztą to właśnie on – Jakub Marczak – jako jedyny wszedł na murawę z ławki rezerwowych, lecz nie na swoją nominalną pozycję.

Pierwszy cios gospodarze zadali już po pół godzinie gry. Wówczas Przemysława Króla po raz pierwszy pokonał Dariusz Nazar. Zielonogórzanie zdołali wyrównać już 10 minut później, kiedy to Patryk Jasiak zamienił dośrodkowanie na pierwszego gola dla TS-u. Ten nie cieszył się jednak długo z remisu, bowiem już po dwóch minutach sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. “Jedenastkę” pewnie wykorzystał Gracjan Lewicki, przez co na półmetku miejscowi prowadzili 2:1.

Tuż po przerwie Arka miała idealną sytuację do strzału na pustą bramkę, jednak nie zdołała jej wykorzystać. Nowosolanie zrehabilitowali się w 61. minucie, kiedy to po raz drugi do kajetu sędziego trafił Dariusz Nazar. Wynik 3:1 na korzyść gospodarzy nie sprzyjał pozytywnym nastrojom w zespole z Winnego Grodu, lecz ten postanowił powalczyć jeszcze o pozytywny wynik. Skończyło się jednak na tylko jednej bramce, którą w 83. minucie głową zdobył Karol Łyczko. Arka zwyciężyła zatem 3:2, a TS Masterchem zakończył kolejne ligowe spotkanie bez punktów.

IV liga, 25. kolejka: Arka Nowa Sól – TS Masterchem Przylep Zielona Góra 3:2 (2:1)
1:0 Dariusz Nazar 29’
1:1 Patryk Jasiak 39’
2:1 Gracjan Lewicki (k.) 41’
3:1 Dariusz Nazar 61’
3:2 Karol Łyczko 83’

Żółte kartki: 21’ Lewandowski (Arka), 57’ Nitka (Arka), 79’ Jurkiewicz (TS), 85’ Nazar (Arka), 88’ Siebert (TS).