Fatalny początek półfinałów w wykonaniu Stelmetu

2019-05-17 21:27

Nie tak miało wyglądać rozpoczęcie półfinałowej rywalizacji. Stelmet Enea BC Zielona Góra wyraźnie przegrał w Torunu z Polskim Cukrem 77:88.

Spotkanie właściwie od początku należało do gospodarzy – po wyrównanych pierwszych minutach w błyskawicznym tempie odskoczyli oni na kilkunastopunktową przewagę, którą jeszcze bardziej powiększyli w drugiej kwarcie. Po przerwie z początku wcale nie było lepiej – Polski Cukier w pewnym momencie prowadził już nawet różnicą 27 „oczek”. Dopiero w końcówce trzeciej odsłony coś drgnęło w zespole z Winnego Grodu, czego potwierdzenie otrzymaliśmy w ostatniej kwarcie. Wówczas Stelmet Enea zszedł na 8 punktów straty, lecz torunianie na więcej nie pozwolili. Bez problemu doprowadzili oni do stanu 1:0 w serii półfinałowej.

„Twarde Pierniki” zasłużenie zwyciężyły to spotkanie, bowiem przez znaczną jego większość grały zdecydowanie lepiej od zielonogórzan. Drugi mecz półfinałów zaplanowano na najbliższą niedzielę. Początek o godzinie 12:40 w Arenie Toruń.

Energa Basket Liga, półfinał, mecz #1: Polski Cukier Toruń – Stelmet Enea BC Zielona Góra 88:77 (31:15, 19:16, 20:24, 18:22)
Polski Cukier Toruń: Gruszecki 18, Mbodj 1, Wiśniewski 8, Kulig 11, Lowery 20 – Ratajczak, Cel 14, Diduszko 6, Sulima 2, Śnieg 8, Umeh 0.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Zamojski 4, Sokołowski 4, Planinić 5, Šakić 15, Starks 21 – Traczyk, Hrycaniuk 2, Koszarek 7, Mokros 0, Hosley 9, DeVoe 2, Humphrey 8.