Wataha górą w „wilczych derbach”!

[FUTBOL AMERYKAŃSKI]
2019-05-18 22:23

Zdecydowane zwycięstwo odnieśli dziś futboliści Watahy Zielona Góra! Pokonali oni na wyjeździe Wilki Łódzkie aż 52:13.

Zielonogórzanie jechali do Łodzi w roli faworytów, bowiem gospodarze nie wygrali jeszcze w tym sezonie żadnego spotkania. Mecz z Watahą tego nie zmienił, gdyż to ekipa z Winnego Grodu dyktowała warunki na murawie. Widać to zresztą po wyniku, bowiem łodzianie pierwsze przyłożenie zdobyli dopiero przy stanie 30:0 dla Watahy. Również po przerwie miejscowi zdołali tylko raz zapunktować, co sprawiło, że przez większość drugiej połowy utrzymywała się mercy rule. Ostatecznie zespół z Grodu Bachusa zwyciężył 52:13.

To trzecia wygrana Watahy w tym sezonie i pierwsza na wyjeździe. Za tydzień zielonogórzanie wrócą na własny obiekt, gdzie podejmą Towers Opole.

Zapis wideo:

LFA1, 8. kolejka: Wilki Łódzkie – Wataha Zielona Góra 13:52 (0:14, 7:22, 0:8, 6:8)