Drugi półfinał też nie dla Stelmetu. Polski Cukier prowadzi 2:0

2019-05-19 14:33

Drugie spotkanie półfinałowe również pało łupem Polskiego Cukru Toruń. Stelmet Enea BC Zielona Góra walczył o korzystny wynik, lecz wszystkie starania zaprzepaściła fatalna ostatnia kwarta, którą zielonogórzanie przegrali 8:23.

Zielonogórzanie źle weszli w dzisiejsze spotkanie – już na samym początku dali torunianom objąć kontrolę na widowiskiem. Momentami Stelmet próbował odrabiać straty, lecz te nieubłaganie rosły i w drugiej kwarcie zwiększyły się do ponad 10 punktów. Chwilę przed przerwą koszykarze z Winnego Grodu wykorzystali błędy popełniane przez rywali, lecz zdołali odrobić jedynie połowę strat.

Na początku drugiej połowy kilkupunktowa przewaga „Twardych Pierników” utrzymywała się przez parę minut, lecz systematycznie ona malała. Wreszcie na 180 sekund przed końcem trzeciej kwarty Markel Starks doprowadził do wyrównania. Chwilę później zielonogórzanie objęli 1-punktowe prowadzenie, którym zakończyli trzecią odsłonę.

Ostatnie 10 minut potoczyło się jednak nie po myśli zielonogórzan. Kilka prostych błędów Stelmetu sprawiło, że torunianie znów mieli 8 „oczek” przewagi. Przez dłuższy czas różnica pomiędzy zespołami wcale nie rosła, ale drużyna z Winnego Grodu nie potrafiła tego wykorzystać. W samej końcówce Michael Umeh dobił zielonogórzan dwoma celnymi rzutami za 3, dzięki czemu Polski Cukier odskoczył na kilkanaście punktów. Taka strata okazała się być zbyt wielka i gospodarze zwyciężyli 81:67.

Energa Basket Liga, półfinał, mecz #2: Polski Cukier Toruń – Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:67 (23:17, 20:21, 15:21, 23:8)
Polski Cukier Toruń: Gruszecki 5, Mbodj 12, Wiśniewski 5, Kulig 4, Lowery 5 – Ratajczak, Cel 11, Diduszko 5, Sulima 11, Śnieg 5, Umeh 18.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Hrycaniuk 4, Sokołowski 6, Hosley 14, Šakić 2, Starks 21 – Mąkowski, Koszarek 10, Mokros, Zamojski 0, DeVoe 0, Planinić 10, Humphrey.