Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCzas na decydującą kolejkę! Czy Persa zagra w barażach?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2018-04-20 22:48

Ostatnia, 22. kolejka I ligi futsalu przed nami! Już w sobotni wieczór przekonamy się czy Persa MOSiR AZS UZ weźmie udział w barażach o Futsal Ekstraklasę. Aby ten scenariusz się ziścił, muszą zostać spełnione dwa warunki.

Pierwszym z owych warunków jest zwycięstwo zielonogórzan w dzisiejszym spotkaniu. Nie będzie to jednak łatwy mecz, bowiem do Zielonej Góry przyjedzie FC Kartuzy – beniaminek, który bardzo dobrze poradził sobie w tegorocznych rozgrywkach. Kaszubi zajmują aktualnie 5. lokatę w tabeli i już jest pewne, że takie właśnie miejsce zajmą w końcowej klasyfikacji. Dla nich dzisiejsze spotkanie nie ma zatem wielkiej wagi.

Inaczej jest jednak z futsalistami z Ziemi Lubuskiej. Persa plasuje się obecnie na 3. pozycji z zaledwie jednym punktem straty do Constractu Lubawa, który przed ostatnią kolejką znajduje się na premiowanej udziałem w barażach pozycji. I tu wyłania się drugi warunek, który musi zostać spełniony, aby Akademicy wzięli udział w walce o Futsal Ekstraklasę. Drużyna z Lubawy musi stracić dzisiaj punkty w pojedynku z klubem z Obornik.

Dzisiejszy wieczór może być zatem wyjątkowy dla zielonogórskiego AZS-u. Przypomnijmy, że ubiegły sezon Persa zakończyła na najniższym stopniu podium, zatem teraz jest szansa poprawić ten wynik. Ponadto Ekstraklasa jest na wyciągnięcie ręki!

22. kolejka I ligi: Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski – Futsal Club Kartuzy
Godzina: 18:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.
Relacja na żywo: Lajfy.com

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności