Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPółfinałowa batalia przenosi się do Zielonej Góry. Czy Stelmet Enea zagrozi „Twardym Piernikom”?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2019-05-21 15:42

Półfinały Energa Basket Ligi jak na razie nie idą po myśli Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Po dwóch meczach Polski Cukier Toruń prowadzi 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się do Winnego Grodu, gdzie zielonogórzanie będą chcieli odwrócić jej losy.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przed nimi stoi jednak trudne zadanie. Wynik 0:2 w rywalizacji do trzech zwycięstw stawia ich bowiem pod ścianą. Ryzyko odpadnięcia z walki o złoto i świetna dyspozycja przeciwnika, którego Stelmetowi nie udało się w tym sezonie pokonać, sprawiają, że środowy mecz może być jednym z najważniejszych pojedynków sezonu.

O pierwszych dwóch półfinałach zielonogórzanie z pewnością chcieliby zapomnieć. W piątek już w pierwszej kwarcie oddali inicjatywę torunianom i przez całe spotkanie musieli ich gonić – raczej z miernym skutkiem. Podobnie było w drugim meczu w minioną niedzielę. Wówczas znów Polski Cukier lepiej rozpoczął pojedynek, ale tym razem podopieczni Igora Jovovicia po przerwie odrobili wszystkie straty. Ostatnia kwarta należała jednak do „Twardych Pierników”, które zwyciężyły ją aż 23:8, a cały mecz 81:67.

Aby podobnego scenariusza uniknąć w środowym spotkaniu o wszystko, Stelmet musi przez 40 minut zagrać z pełną koncentracją. Już potyczki z fazy zasadniczej pokazały, że starcia z torunianami nie można odpuścić ani na chwilę.

Energa Basket Liga, półfinał, mecz #3: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń
Data: 22.05.2019, godzina 17:45
Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności