Polski Cukier po raz trzeci! Stelmet Enea przegrywa półfinał EBL!

2019-05-22 21:12

Trzecie spotkanie półfinałowe nie odmieniło losów serii – Polski Cukier Toruń ponownie wygrał ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Tym razem torunianie okazali się lepsi na parkiecie Centrum Rekreacyjno-Sportowego, zwyciężając 86:81.

Początkowe minuty spotkania nieznacznie należały do zielonogórzan. Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty „Twarde Pierniki” zdołały jednak wyrównać, co okazało się jedynie wstępem do ekspansji, jaką poczyniły w drugiej odsłonie. Wówczas ekipa z Torunia gładko zdobywała kolejne trafienia, zwyciężając tę kwartę aż 30:15.

Po przerwie koszykarze z Winnego Grodu odrobili część strat, lecz nadal do perfekcji sporo brakowało. Na początku ostatniej kwarty przewaga torunian wynosiła już tylko 3 „oczka”. Wtedy jednak torunianie ocknęli się i znów powiększyli różnicę punktową do bezpiecznej dla nich wartości. Ostatecznie to właśnie Polski Cukier cieszył się z wygranej 86:81, a w całej serii gładko pokonał zielonogórzan 3:0.

Na otarcie łez Stelmetowi pozostaje teraz walka o brązowy medal. Zespół z Winnego Grodu stoczy ją z przegranym pary Anwil – Arka, w której aktualnie 2:1 prowadzą gdynianie.

Energa Basket Liga, półfinał, mecz #3: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 81:86 (22:22, 15:30, 19:9, 25:25)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Zamojski 2, Sokołowski 14, Planinić 6, Šakić 0, Starks 15 – Mąkowski 0, Hrycaniuk 6, Koszarek 8, Mokros 0, Hosley 14, DeVoe 8, Humphrey 8.
Polski Cukier Toruń: Gruszecki 5, Mbodj 10, Wiśniewski 15, Kulig 9, Lowery 17 – Ratajczak, Cel 2, Diduszko 4, Sulima 7, Śnieg 8, Umeh 9.