Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCzy Falubaz zagrozi nieposkromionej Unii?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-05-26 11:12

Kibiców żużla czeka dziś wieczorem prawdziwy szlagier PGE Ekstraligi! Na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie zmierzą się dwaj faworyci do medali – miejscowa Fogo Unia i Stelmet Falubaz Zielona Góra.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Obie drużyny, zgodnie z przedsezonowymi przewidywaniami, plasują się w czołówce tabeli. Wyraźnie najlepsza na ten moment jest ekipa z Leszna, która wygrywa mecz za meczem, nawet w obliczu urazów. Nic więc dziwnego, że Fogo Unia ma na swoim koncie komplet punktów, który ciężko będzie jej odebrać.

Tuż za leszczynianami znajduje się drużyna z Winnego Grodu. Zielonogórzanie jak dotąd zaliczyli jedną porażkę – w drugiej kolejce nie dali rady wygrać we Wrocławiu. Potem byli już jednak nie do zatrzymania, wygrywając nawet na „Jancarzu” Derby Ziemi Lubuskiej.

Zarówno Falubaz jak i Unia to w tym sezonie zespoły napakowane mocnymi nazwiskami. O ile w drużynie gospodarzy ciężko znaleźć słabe punkty, o tyle mankamentem żółto-biało-zielonych mogą być juniorzy. W dużej mierze to właśnie od występu młodzieżowców Falubazu zależy wynik dzisiejszego starcia. Warto przypomnieć, że to właśnie ich punktów najbardziej zabrakło zielonogórskiej ekipie we Wrocławiu. Jak będzie tym razem?

PGE Ekstraliga, 6. kolejka: Fogo Unia Leszno – Stelmet Falubaz Zielona Góra
Data: 26.05.2019, godzina 19:00
Miejsce: Stadion im. Alfreda Smoczyka, Leszno.
Sędzia: Artur Kuśmierz.
Komisarz toru: Maciej Głód.

Awizowane składy:
Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera
16.

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Nicki Pedersen
2. Michael Jepsen Jensen
3. Patryk Dudek
4. Martin Vaculik
5. Piotr Protasiewicz
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest cztery plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności