Baraże nie dla Persy. Porażka osłabionego AZS-u

[FUTSAL]
2018-04-21 21:51

W mocno osłabionym składzie przystąpili dziś do ostatniego meczu w tym sezonie I ligi zielonogórscy futsaliści. Zawodnicy z Grodu Bachusa dzielnie się bronili, jednak musieli uznać wyższość Futsal Clubu Kartuzy.

Skład Persy był tak przerzedzony, że początkowo na ławce zielonogórzan byli tylko czterej zawodnicy. Później dołączył do nich Remigiusz Chyła, który jednak nie wyszedł na parkiet. Do protokołu meczowego był też wpisany Kamil Kruszyński, lecz nie pojawił się on dziś na hali przy ulicy Szafrana. Taki stan rzeczy nie zapowiadał niczego dobrego w starciu z rewelacyjnym beniaminkiem.

Jednak pustki tego dnia były nie tylko na ławce. Na trybunach hali Uniwersytetu Zielonogórskiego zasiadła zaledwie garstka kibiców i poza kilkoma zrywami jednoosobowego dopingu, można było odnieść wrażenie, że mecz odbywa się przy pustych trybunach.

Goście przeważali na boisku od samego początku, jednak w pierwszej połowie futsaliści z Winnego Grodu skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Zdołali oni nawet wyjść na prowadzenie i utrzymać je aż do przerwy. W 15. minucie Michał Greszczyk przejął piłkę w środku pola i popędził na połowę przeciwnika. Zielonogórzanin nie miał jednak komu podać, a za jego plecami czaił się jeden z rywali. Kapitan AZS-u zdecydował się zatem na dość rozpaczliwy, płaski strzał z dystansu. Chyba nie spodziewał się takiej decyzji bramkarz FC Kartuzy, Kajetan Pytka, bowiem pozwolił, aby futsalówka wpadła do siatki.

Początek drugiej odsłony zapowiadał podobny obraz gry, jednak tym razem przyjezdni znaleźli sposób na wykańczanie swoich ataków. Już w 26. minucie Jakub Kąkol wepchnął piłkę do bramki Adama Klementowskiego po rozegraniu rzutu wolnego.

Po tym jak kartuzianin zanotował minutę później drugie trafienie, trener Akademików zdecydował się wprowadzić Michała Greszczyka w miejsce bramkarza. Bardzo szybko jednak wykorzystali to Kaszubi, bowiem już chwilę później Jakub Kąkol po raz trzeci wpisał się na listę strzelców, tym razem oddając strzał na pustą bramkę.

AZS w dalszym ciągu grał w przewadze, jednak zdecydowanie nie miał pomysłu na wykorzystanie tego faktu. Zielonogórzanie nie potrafili przejść defensywy kartuzian, przez co ci powiększyli swoją przewagę. Persa poległa zatem aż 1:5 i może zapomnieć o udziale w barażach o Futsal Ekstraklasę. Zielonogórzanie zakończyli obecny sezon na 4. miejscu, więc nie można mówić o jakiejś porażce.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć fotorelację z tego spotkania.

Za tydzień zielonogórskich futsalistów czeka wyjazd do Opola na turniej Final Four Halowego Pucharu Polski. W starciu półfinałowym zmierzą się oni z aktualnym Mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała.

22. kolejka I ligi: Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski – FC Kartuzy 1:5 (1:0)
Bramki: 15’ Greszczyk – 26’ J. Kąkol, 27’ J. Kąkol, 32’ J. Kąkol, 39’ Kordyl, 39’ Kordyl.
Żółte kartki: 17’ J. Kąkol

Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Klementowski, Chyła – Biereśniewicz, Jaśkiewicz, Hanc, Turowski – Greszczyk, Niedźwiedzki, Hausler, Pudzianowski, Kruszyński.
Futsal Club Kartuzy: Pytka, P. Kąkol – Wróbel, Węsiora, J. Kąkol, Kordyl – Richert, Bielicki, Piór, Papina, Hoffmann, Stalka, Menard.

Sędziowie: Jakub Orlinski, Tomasz Biel – Kamil Struski.