Stelmet Enea bliżej brązu!

2019-05-31 21:11

W pierwszym odcinku dwuczęściowej batalii o brązowy medal Energa Basket Ligi lepsi okazali się zielonogórzanie! Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał we własnej hali Arkę Gdynia 95:77.

Obydwa zespoły w pierwszych sekundach gry nie imponowały skutecznością – co więcej, gdynianie przez pierwsze cztery minuty zdołali zdobyć zaledwie 3 „oczka”. Stelmet w międzyczasie wyraźnie poprawił swoją celność, skrupulatnie budując przewagę. Z czasem jednak przyjezdni rozkręcili się i objęli prowadzenie 27:25 na chwilę przed końcem pierwszej kwarty.

Taka końcówka premierowej odsłony zwiastowała emocje w następnej i tak też było. Po kilku minutach zaciętej wymiany ciosów, Arka zdołała uciec na 8 „oczek” różnicy. Taka kilkupunktowa przewaga gdynian utrzymała się już do końca pierwszej połowy.

Od razu po przerwie Stelmet Enea wziął się do roboty, przez co wynik ponownie oscylował wokół remisu. Arka miała wówczas problemy ze skutecznością, co zielonogórzanie wykorzystali, ponownie będąc o krok (lub kilka) przed rywalami. Mimo to, koszykarze z Pomorza nie pozwolili gospodarzom zanadto uciec i 30 minutach gry prowadzenie podopiecznych Igora Jovovicia wynosiło jednak zaledwie 3 punkty.

W ostatniej w hali CRS kwarcie tego sezonu zawodnicy z Winnego Grodu zdołali opanować sytuację, odskakując po pięciu minutach na najwyższą dotąd przewagę 11 „oczek”. Ekipa znad morza nie była w stanie nic na to odpowiedzieć – z każdą chwilą gdynianie coraz wyraźniej się gubili. Niemniej żadna z drużyn nie miała zamiaru odpuszczać, bowiem w bitwie o brązowy medal liczy się bilans dwumeczu. Ostatecznie skończyło się na 18-punktowej wygranej zielonogórskiego zespołu.

Mecz nr 2 odbędzie się w poniedziałek w Gdyni. Z kolei na dzień następny zaplanowano zwieńczenie sezonu w Winnym Grodzie w postaci towarzyskiego spotkania koszykarzy Stelmetu z Klubem Kibica Zastal.

Energa Basket Liga, mecz o 3. miejsce: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Arka Gdynia 95:77 (25:27, 18:20, 23:16, 29:14)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Zamojski 2, Sokołowski 14, Planinić 22, Šakić 6, Starks 22 – Mąkowski, Hrycaniuk 4, Koszarek 15, Mokros 0, Hosley 5, DeVoe 0, Humphrey.
Arka Gdynia: Wołoszyn 3, Florence 12, Łapeta 2, Dulkys 24, Bostic 0 – Witliński 0, Garbacz 13, Kamiński, Szubarga 5, Wyka 11, Ginyard 7.