Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘOgromne emocje w Przylepie! W półfinale PP potrzebna była dogrywka!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-06-05 21:27

Niesamowite emocje zgotowali nam w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski piłkarze TS-u Masterchem Przylep Zielona Góra i Stilonu Gorzów! Obydwie drużyny walczyły na równi, lecz to gorzowianie okazali się minimalnie lepsi, zwyciężając 4:2.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Półfinałowy pojedynek z zespołem z północnej stolicy województwa przyciągnął na trybuny stadionu przy ul. Przylep-Turystycznej dużą liczbę fanów futbolu. Z pewnością się oni nie zawiedli, bowiem byli świadkami zażartego pojedynku. Świadczyła o tym już pierwsza połowa spotkania, którą zielonogórzanie rozpoczęli koncertowo. Z czasem Stilon zaczynał nieco przejmować inicjatywę, lecz do przerwy w wyniku wciąż widniały dwa zera.

Strzelanie rozpoczęło się 20 minut po zmianie stron, kiedy to Jędrzej Drame perfekcyjnie wykorzystał błąd defensywy TS-u, wychodząc na czystą pozycję i pokonując świetnie spisującego się dziś Jakuba Marczaka. Niestety już chwilę później Stilon otrzymał „jedenastkę”, którą pewnie wykorzystał Adrian Nowak.

Wtedy wydawało się, że po zadaniu dwóch szybkich ciosów gorzowianie przejmą kontrolę nad widowiskiem. Nic bardziej mylnego, gdyż już w 73. minucie po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Paweł Dzikowicz. Dostał on wówczas futbolówkę na lewym skrzydle i posłał ją na dalszy słupek. To samo „Dziku” powtórzył tuż przed końcowym gwizdkiem, rzutem na taśmę wyrównując stan meczu! Cały stadion wypełnił się wówczas euforią, bowiem TS Masterchem uciekł spod topora!

Remis oznaczał jednak, że czeka nas dogrywka. Naturalną przewagę miał w niej zespół z Gorzowa, który dysponował szerszą ławką rezerwowych i mógł sobie pozwolić na większą rotację. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem walki, w której żadna ze stron nie umiała wykorzystać sytuacji. Przyjezdni byli bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie w 105. minucie, kiedy to piłka odbiła się od poprzeczki bramki TS-u.

Trzeba jednak pamiętać przysłowie, które mówi, że co się odwlecze – to nie uciecze. III-ligowiec w drugiej połowie dogrywki znów dwukrotnie pokonał Jakuba Marczaka w odstępie kilku minut. Okazało się to gwoździem do trumny zawodników z Winnego Grodu, jednak trzeba zaznaczyć, że pozostawili oni na boisku serducho i pokazali ogromną wolę walki!

Tymczasem w drugim półfinale w Żarach Warta Gorzów pokonała miejscowy Promień 3:1. Oznacza to, że w finale spotkają się dwie gorzowskie ekipy.

Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, półfinał: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Stilon Gorzów 2:4 (0:0, 2:2)
0:1 Jędrzej Drame 66’
0:2 Adrian Nowak (k.) 68’
1:2 Paweł Dzikowicz 73’
2:2 Paweł Dzikowicz 89’
2:3 Michał Pakuła 108’
2:4 Jędrzej Drame 112’

Składy drużyn:
TS Masterchem Przylep Zielona Góra: J. Marczak – Hadaś, Popielecki, Dzikowicz, Siebert, Bartczak, Zawistowski, Jasiak, Samek, Piwowarski, K. Marczak – Rygała, Chojnacki, Ł. Król, Berski, Lubin.
Stilon Gorzów: Łodej – Komarnicki, Taranenko, Nowak, Błajewski, Maliszewski, Świerczyński, Świtaj, Łaźniowski, Ograbek, Stańczyk – Nadobnik, Drame, Pawłowski, Jarosz, Bednarski, Pakuła, Kunowski.


1

1

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności