Wysoka porażka w Witnicy

2019-06-08 19:54

Piłkarze TS-u Masterchem Przylep zaliczyli nieudany ostatni wyjazd w kończącym się sezonie IV ligi. Zielonogórzanie przegrali w dalekiej Witnicy aż 1:5.

Podopieczni Andrzeja Boczkowskiego pojechali na północ województwa w mocno okrojonym składzie. Dość powiedzieć, że na ławce rezerwowych siedziała zaledwie dwójka zawodników, w tym jeden młodzieżowiec. Spotkanie od samego początku nie wyglądało dobrze w wykonaniu piłkarzy z Winnego Grodu. Już w 3. minucie Bartosz Prychod wykorzystał błąd defensywy TS-u, przez co gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie. Na jednej bramce jednak nie poprzestali i już pół godziny później prowadzili 3:0, wyraźnie przeważając na murawie.

Tuż po przerwie gra zielonogórzan zaczęła wyglądać lepiej. Teraz to oni zdecydowanie częściej znajdowali się przy piłce, co już w 47. minucie zaowocowało rzutem karnym, którego pewnie wykorzystał Wojciech Zawistowski. Wydawało się wówczas, że ekipa z południa województwa zacznie poważniej odrabiać straty, lecz po kwadransie dobrej gry, obraz spotkania wrócił do tego z pierwszej połowy. Miejscowi wykorzystali to, dobijając TS Masterchem dwoma kolejnymi trafieniami.

Przez dzisiejszą porażkę w Witnicy oraz wygraną Polonii Słubice w Gubinie, zespół z zielonogórskiego Przylepu spadł na 6. miejsce w tabeli. Za tydzień rozegra on ostatnie spotkanie w sezonie, w którym na własnym terenie podejmie Odrę Bytom Odrzański.

IV liga, 29. kolejka: Czarni Browar Witnica – TS Masterchem Przylep Zielona Góra 5:1 (3:0)
Skład TS-u Masterchem Przylep Zielona Góra: P. Król – Popielecki, Dzikowicz, Siebert, Bartczak, Zawistowski, Jasiak, Samek, Piwowarski, J. Marczak, Ł. Król – Berski, Jasiński.