Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘWataha zagra o utrzymanie

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[RUGBY]
2019-06-16 01:00

W niedzielę na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się ostatni w bieżącym sezonie mecz I ligi rugby! Wataha RC Zielona Góra powalczy o utrzymanie na zapleczu Ekstraligi z beniaminkiem, Alfą Bydgoszcz.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Wyjątkowo krótki sezon rugby w Polsce dobiega końca. Ze względu na reorganizację rozgrywek potrwał on zaledwie nieco ponad dwa miesiące. Jednym z jego ostatnich akcentów będzie rewanżowe starcie o utrzymanie w I lidze, w którym zmierzą się drużyny z Zielonej Góry i Bydgoszczy.

Te dwa zespoły w kończących się rozgrywkach grały ze sobą aż dwa razy. Na zakończenie fazy zasadniczej Wataha pokonała u siebie Alfę 62:52. W kontekście walki o utrzymanie ważniejsze było jednak spotkanie w Bydgoszczy, gdzie również górą były „Dziki”, zwyciężając 26:12. Teraz nadszedł czas na rewanż, który przesądzi o tym, która ekipa pożegna się z I ligą.

Faworytami barażowej batalii są rugbyści z Winnego Grodu, którzy dzięki zaliczce z pierwszego meczu mają pewien margines błędu. Nie mogą oni jednak pozwolić sobie na zbytnie rozluźnienie, bowiem niemająca nic do stracenia Alfa z pewnością przyjedzie do Zielonej Góry przygotowana na 100%. Kto okaże się lepszy w tej decydującej potyczce?.

I liga, rewanżowy mecz o utrzymanie: Wataha RC Zielona Góra – Alfa Bydgoszcz
Data: 16.06.2019, godzina 15:00
Miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego 58, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności