Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPodsumowanie sezonu (1): TS Masterchem Przylep Zielona Góra

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-06-18 16:47

Sezon 2018/2019 w zielonogórskiej piłce przeszedł już do historii. Z tego powodu rozpoczynamy serię podsumowującą minione rozgrywki. Na pierwszy ogień idzie drużyna, której jesteśmy patronem medialnym, czyli TS Masterchem Przylep Zielona Góra.

Klub z zielonogórskiego Przylepu zmagania IV ligi zakończył na 5. lokacie. Mimo to, dorobek 45 punktów oraz bilans 14-3-13 stawiają TS raczej w gronie drużyn ze środka tabeli niż czołówki, do której zaliczał się on przecież po pierwszej rundzie.

To właśnie dobra dyspozycja jesienią sprawiła, że piłkarze z północy Winnego Grodu zajęli ostatecznie wysoką lokatę. Na półmetku sezonu zielonogórzanie plasowali się na najniższym stopniu podium, co było efektem niemal idealnej rundy w ich wykonaniu. Niemal, bowiem i wtedy zdarzały się wpadki (jak chociażby pamiętne 0:10 z Falubazem), lecz było ich znacznie mniej niż w drugiej części rozgrywek.

Wiosną podopieczni Andrzeja Boczkowskiego nie potrafili nawiązać do świetnej formy z jesieni, przegrywając aż 10 z 15 meczów. Duży wpływ na to miały kontuzje, które znacznie osłabiły zespół z Przylepu i sprawiły, że do większości spotkań TS Masterchem przystępował z niepełną ławką rezerwowych.

Na plus trzeba uznać występ TS-u w wojewódzkim Pucharze Polski, z którego odpadł on dopiero w półfinale, przegrywając po wyrównanej walce z III-ligowym Stilonem Gorzów. Klub z Grodu Bachusa od dłuższego czasu zaznaczał, że zmagania pucharowe są dla niego niezwykle ważne, co znalazło potwierdzenie w awansie do najlepszej czwórki rozgrywek.

Mimo że wiosna z pewnością zepsuła obraz gry piłkarzy Masterchemu, to wynik osiągnięty w sezonie 2018/2019 można uznać za korzystny. Pamiętajmy, że zespół z Przylepu nie wypadał w poprzednich latach poza czołową piątkę IV ligi, co udało się powtórzyć i w tym roku.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus jeden?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności