Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPodsumowanie sezonu (2): KS Falubaz Gran-Bud Zielona Góra

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-06-19 20:31

Przedstawiamy drugi odcinek naszego piłkarskiego podsumowania sezonu! Tym razem na warsztat bierzemy aktualnego mistrza IV ligi – KS Falubaz Gran-Bud Zielona Góra.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Falubaz, który w IV lidze zagościł jedynie na sezon, w stu procentach wykonał założony przed rokiem cel. Po spadku z III ligi zielonogórski klub chciał szybko do niej wrócić i to założenie bez problemu zrealizował. W tabeli był on wyraźnym hegemonem, zapewniając sobie awans już kilka tygodni przed zakończeniem zmagań.

Żółto-biało-zielonym w całym sezonie ligowym zdarzyło się łącznie sześć wpadek (cztery remisy i dwie porażki), lecz przy liczbie 24 zwycięstw i 76 punktów na koncie są one jedynie tłem, o którym za rok nikt nie będzie pamiętał. Mimo to, odnotujmy, że jedynymi drużynami, które zdołały pokonać Falubaz w zakończonych niedawno rozgrywkach były: Korona Kożuchów i Steinpol Ilanka Rzepin.

Gorzej podopiecznym Andrzeja Sawickiego wiodło się w Pucharze Polski, w którym nie zdołali nawet awansować na szczebel wojewódzki. Odpadli oni z rozgrywek już w 4. rundzie okręgowej, po pamiętnym meczu w Krośnie Odrzańskim, który Tęcza Homanit wygrała 3:0. Tym samym nie udało się zielonogórzanom obronić zdobytego przed rokiem trofeum.

Jak rysuje się przyszłość Falubazu po awansie? Na ten moment trzeba tu postawić spory znak zapytania. Z mistrzowskiego składu zabraknie na pewno Wojciecha Okińczyca i Macieja Góreckiego, którzy zakończyli kariery, a z kolei król strzelców IV ligi, Przemysław Mycan, udał się na testy do II-ligowej Elany Toruń. To nie są jednak jedyni piłkarze, których może zabraknąć w przyszłym sezonie, przez co klub zdecydował się na szukanie wzmocnień za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wtorkowe popołudnie poszukiwania zostały zwieńczone test-meczem z udziałem wybranych kandydatów. Czy któregoś z nich zobaczymy w przyszłym sezonie na III-ligowych boiskach?


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności