Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPodsumowanie sezonu (3): A-klasowcy

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-06-21 11:35

W trzeciej części piłkarskiego podsumowania sezonu sprawdzimy, jak poradziły sobie w tym sezonie zielonogórskie kluby grające w A-klasie.

Grupa i

Drzonkowianka Inspiracja-wnetrza.pl Racula – 1. miejsce, 52 punkty (awans do klasy okręgowej)
Drzonkowianka w grupie pierwszej A-klasy spędziła zaledwie jeden sezon. W poprzednich kilku latach uczestniczyła ona w zmaganiach grupy trzeciej, a od razu po przenosinach zanotowała upragniony awans do klasy okręgowej. Zielonogórski zespół stoczył ciekawą walkę o mistrzostwo z Zorzą Port 2000 Mostki, która ostatecznie straciła do pierwszego miejsca 4 „oczka”.

Chynowianka Zielona Góra – 3. miejsce, 44 punkty
Za plecami bijącej się o awans dwójki czaiła się z kolei Chynowianka, która zanotowała świetną drugą część rozgrywek. Wiosną zdobyła ona 26 „oczek”, na co zapracowała wygrywając 8 z 12 spotkań (najwięcej w grupie). Dzięki temu ze środka tabeli, które zajmowała ona na półmetku sezonu, zdołała wspiąć się na najniższy stopień podium.

Grupa iii

Zorza Ochla – 1. miejsce, 67 punktów (awans do klasy okręgowej)
Obok wspomnianej już Drzonkowianki, szeregi zielonogórskiej „okręgówki” zasili także Zorza Ochla, dla której będzie to szybki powrót na ten poziom ligowy. W występie ekipy z południa Winnego Grodu można dostrzec podobieństwo do IV-ligowego KS Falubazu Gran-Bud – obie drużyny były w tym sezonie spadkowiczami, którzy zdominowali swoje grupy, bez problemu inkasując awans.

Sparta Łężyca – 4. miejsce, 49 punktów
Następny dobry sezon w wykonaniu Sparty, która kolejny raz z rzędu zakończyła zmagania w górnej części tabeli A-klasy. Z ciekawostek należy przytoczyć, że zespół z zielonogórskiej Łężycy był jednym z najczęściej remisujących klubów w grupie (7 spotkań bez rozstrzygnięcia) oraz drugą (po Zorzy) najbardziej bramkostrzelną drużyną (89 zdobytych goli).

Ikar Zawada – 13. miejsce, 23 punkty (spadek do klasy B)
Najgorzej z zielonogórskich ekip spisał się w tym sezonie Ikar, który po pięciu latach opuszcza szeregi A-klasowców. Drużynie z Zawady nie wiodło się najlepiej – w pewnym momencie zmagań nie była ona w stanie przez dłuższy czas zanotować żadnej wygranej, zamykając tym samym ligową tabelę. Pod koniec sytuacja zespołu nieco się poprawiła, lecz spadek okazał się nieunikniony.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności