Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPodsumowanie sezonu (3): A-klasowcy

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-06-21 11:35

W trzeciej części piłkarskiego podsumowania sezonu sprawdzimy, jak poradziły sobie w tym sezonie zielonogórskie kluby grające w A-klasie.

Grupa i

Drzonkowianka Inspiracja-wnetrza.pl Racula – 1. miejsce, 52 punkty (awans do klasy okręgowej)
Drzonkowianka w grupie pierwszej A-klasy spędziła zaledwie jeden sezon. W poprzednich kilku latach uczestniczyła ona w zmaganiach grupy trzeciej, a od razu po przenosinach zanotowała upragniony awans do klasy okręgowej. Zielonogórski zespół stoczył ciekawą walkę o mistrzostwo z Zorzą Port 2000 Mostki, która ostatecznie straciła do pierwszego miejsca 4 „oczka”.

Chynowianka Zielona Góra – 3. miejsce, 44 punkty
Za plecami bijącej się o awans dwójki czaiła się z kolei Chynowianka, która zanotowała świetną drugą część rozgrywek. Wiosną zdobyła ona 26 „oczek”, na co zapracowała wygrywając 8 z 12 spotkań (najwięcej w grupie). Dzięki temu ze środka tabeli, które zajmowała ona na półmetku sezonu, zdołała wspiąć się na najniższy stopień podium.

Grupa iii

Zorza Ochla – 1. miejsce, 67 punktów (awans do klasy okręgowej)
Obok wspomnianej już Drzonkowianki, szeregi zielonogórskiej „okręgówki” zasili także Zorza Ochla, dla której będzie to szybki powrót na ten poziom ligowy. W występie ekipy z południa Winnego Grodu można dostrzec podobieństwo do IV-ligowego KS Falubazu Gran-Bud – obie drużyny były w tym sezonie spadkowiczami, którzy zdominowali swoje grupy, bez problemu inkasując awans.

Sparta Łężyca – 4. miejsce, 49 punktów
Następny dobry sezon w wykonaniu Sparty, która kolejny raz z rzędu zakończyła zmagania w górnej części tabeli A-klasy. Z ciekawostek należy przytoczyć, że zespół z zielonogórskiej Łężycy był jednym z najczęściej remisujących klubów w grupie (7 spotkań bez rozstrzygnięcia) oraz drugą (po Zorzy) najbardziej bramkostrzelną drużyną (89 zdobytych goli).

Ikar Zawada – 13. miejsce, 23 punkty (spadek do klasy B)
Najgorzej z zielonogórskich ekip spisał się w tym sezonie Ikar, który po pięciu latach opuszcza szeregi A-klasowców. Drużynie z Zawady nie wiodło się najlepiej – w pewnym momencie zmagań nie była ona w stanie przez dłuższy czas zanotować żadnej wygranej, zamykając tym samym ligową tabelę. Pod koniec sytuacja zespołu nieco się poprawiła, lecz spadek okazał się nieunikniony.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest cztery plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności