Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPrzed nami hit PGE Ekstraligi! Czy „Myszy” odgryzą się na „Bykach”?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-06-22 23:56

W niedzielny wieczór na stadionie przy ulicy Wrocławskiej będziemy świadkami arcyciekawie zapowiadającego się widowiska! W ramach 9. kolejki PGE Ekstraligi Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie Fogo Unię Leszno.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Niedzielna potyczka będzie starciem dwóch głównych kandydatów do medali. Jak dotąd ze swojej roli w pełni wywiązuje się Fogo Unia, która nieprzerwanie utrzymuje się na fotelu lidera tabeli, mając na koncie 16 punktów. Jedyną wpadkę leszczynianie zanotowali w Grudziądzu, gdzie padł wynik 45:45.

Stelmet Falubaz radzi sobie nieco gorzej, lecz wciąż utrzymuje się na ligowym podium, zajmując obecnie jego najniższy stopień. Zielonogórzanie wygrali dotąd pięć spotkań, a trzy razy musieli uznawać wyższość rywali. Ostatnim z nich była porażka 39:51 w Częstochowie, z której żółto-biało-zieloni nie zdołali nawet wywieźć punktu bonusowego.

Takim samym rezultatem zakończył się zresztą majowy mecz pomiędzy Unią a Falubazem. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka lider obnażył dziury zespołu z Winnego Grodu, kontrolując przebieg spotkania. Teraz podopieczni Adama Skórnickiego będą chcieli zrewanżować się na „Bykach”, będąc tym samym pierwszą drużyną, która znalazła sposób na nieposkromioną Unię. Aby jednak do tego doszło, zielonogórzanie muszą wyzbyć się słabych punktów – wiele zależy w tej kwestii od młodzieżowców.

PGE Ekstraliga, 9. kolejka: Stelmet Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno
Data: 23.06.2019, godzina 19:00
Miejsce: Swiss Krono Arena, ul. Wrocławska 69, Zielona Góra.
Sędzia: Krzysztof Meyze.
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński.

Awizowane składy:
Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Nicki Pedersen
10. Michael Jepsen Jensen
11. Piotr Protasiewicz
12. Patryk Dudek
13. Martin Vaculik
14. Damian Pawliczak
15. Norbert Krakowiak
16.

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Brady Kurtz
3. Jarosław Hampel
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności