Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘGramy o tron (1): Stilon Gorzów

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-07-14 13:47

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki lubuskiej IV ligi, w których uczestniczyć będzie jeden reprezentant Winnego Grodu – TS Masterchem Przylep Zielona Góra. We współpracy z klubem rozpoczynamy cykl artykułów, przedstawiających rywali zielonogórzan w nadchodzącym sezonie. Jako pierwszy zostanie omówiony jeden z głównych kandydatów do awansu – Stilon Gorzów.

Tło historyczne
Klub Sportowy Stilon Gorzów Wielkopolski został założony (za portalem 90minut.pl) w 1947 roku jako Jedwabnik. Od 1961 roku występował jako ZKS Stilon, do której to nazwy powrócił w 2011 podczas reaktywacji po zawieszeniu działalności przez GKP. Do największych sukcesów klubu należą uczestnictwo w półfinale Pucharu Polski w sezonie 1991/1992 oraz 3. miejsce w II lidze w sezonach 1980/1981 i 1981/1982.

Ubiegły sezon
Ekipa z Gorzowa to aktualny spadkowicz z III ligi. Stilon spędził w niej dwa sezony – w pierwszym zajął 12. lokatę, a ostatnie rozgrywki zakończył na 18. miejscu, tracąc szanse na utrzymanie już kilka kolejek przed końcem zmagań. Dość powiedzieć, że gorzowianie do najbliższej bezpiecznej pozycji stracili aż 18 punktów.

Przygotowania do sezonu
Stilon przystępuje do rozgrywek IV ligi z zamiarem szybkiego powrotu na wyższy szczebel ligowy. Pomóc w tym ma m.in. powrót Filipa Wiśniewskiego, który ubiegły sezon spędził w sąsiedniej Warcie. Jak na razie jest to jedyny transfer potwierdzony przez gorzowski klub.

Drużyna prowadzona przez Kamila Michniewicza rozegrała dotąd jeden mecz kontrolny. W minioną sobotę rozgromiła ona beniaminka IV ligi, Meprozet Stare Kurowo, 10:1. Aż połowę bramek strzelił młody i utalentowany Jędrzej Drame, którego kibice TS-u z pewnością mogą pamiętać z niedawnego, półfinałowego meczu Pucharu Polski.

Starcia z TS-em Masterchem Przylep
W poprzednim sezonie TS Masterchem Przylep miał okazję przetestować się na tle ekipy z północnej stolicy województwa. Stilon przyjechał do Winnego Grodu w ramach wspomnianego wcześniej półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym nie miał on łatwej przeprawy. Zielonogórzanie pokazali się wówczas z dobrej strony, doprowadzając do dogrywki i do samego końca walcząc z wyżej notowanym przeciwnikiem. Ostatecznie po 120 minutach gry 4:2 zwyciężyli przyjezdni.

Dzięki wywalczonej w Zielonej Górze wygranej „Stilonowcy” awansowali do finału, w którym zmierzyli się z drugim gorzowskim byłym już III-ligowcem, Wartą. Tam również potrzebna była dogrywka, w której ponownie górą okazał się Stilon, wygrywając 2:1.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności