Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘGramy o tron (15): UKS Czarni Żagań

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-08-08 19:12

Nadszedł czas na ostatni odcinek przedsezonowego cyklu „Gramy o tron”! W nim skupiamy się na Czarnych Żagań, którzy po kilku latach w „okręgówce” wywalczyli upragniony awans do IV ligi.

Tło historyczne
Klub z Żagania został założony w 1957 roku jako Wojskowy Klub Sportowy Czarni. Największym sukcesem zespołu jest dotarcie w sezonie 1964/1965 do finału Pucharu Polski, w którym na stadionie w Zielonej Górze ulegli Górnikowi Zabrze 0:4. Z kolei jeszcze kilka lat temu Czarni grali na poziomie II ligi, jednak nie otrzymali licencji na sezon 2012/2013 i musieli rozpocząć odbudowę klubu od B-klasy. Teraz po kilku sezonach spędzonych w „okręgówce” wywalczyli oni awans do IV ligi.

Ubiegły sezon
W sezonie 2018/2019 ekipa z Żagania zajęła drugie miejsce w zielonogórskiej klasie okręgowej. Uzbierała ona wówczas aż 80 punktów, a do pierwszej lokaty straciła zaledwie 1 „oczko”. Warto też wspomnieć, iż Czarni mieli jedną z najlepszych defensyw w lidze, bowiem w całych rozgrywkach stracili zaledwie 21 bramek.

Przygotowania do sezonu
Zespół z Żagania rozegrał dotychczas kilka meczów kontrolnych, lecz udało nam się potwierdzić wyniki jedynie czterech z nich (zadanie utrudniał fakt, iż fanpage klubu jest nieaktywny od prawie dwóch miesięcy). I tak oto Czarni zanotowali trzy zwycięstwa – po 5:1 ze Spartą Grabik i Victorią Ruszów oraz 6:0 z Unią Kunice Żary – a także jedną porażkę: 1:2 z BKS-em Bolesławiec.

Z kolei do potwierdzonych transferów żagańskiej drużyny możemy zaliczyć przyjście Wojciecha Wypycha z Iskry Małomice, która jest spadkowiczem z klasy okręgowej.

Starcia z TS-em Masterchem Przylep
Do tej pory drużyny z Żagania i Przylepu tylko raz grały w tej samej lidze. Było to w mistrzowskim dla TS-u sezonie 2015/2016, w którym wywalczył on 1. miejsce w „okręgówce”. Zielonogórzanie dwukrotnie pokonali wówczas Czarnych – 4:3 u siebie oraz 3:1 na wyjeździe.


W poprzednich odcinkach cyklu „Gramy o tron”:
(1): Stilon Gorzów
(2): Warta Gorzów
(3): Carina Gubin
(4): Dąb Przybyszów
(5): Pogoń Świebodzin
(6): Polonia Słubice
(7): Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie
(8): ZAP Syrena Zbąszynek
(9): Spójnia Ośno Lubuskie
(10): Pogoń Skwierzyna
(11): Meprozet Stare Kurowo
(12): Piast Iłowa
(13): Korona Kożuchów
(14): Steinpol Ilanka Rzepin


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności