Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘDo Gaci po premierowe punkty

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-08-09 13:14

Przed piłkarzami Lechii Gran-Bud Zielona Góra pierwszy wyjazd w bieżącym sezonie III ligi. Podopieczni Andrzeja Sawickiego w sobotnie popołudnie udadzą się na Dolny Śląsk, gdzie ich rywalem będzie Foto-Higiena Błyskawica Gać.

Beniaminek z Winnego Grodu sezon rozpoczął od trudnej, lecz wyrównanej przeprawy z Rekordem Bielsko-Biała. Przypomnijmy, że zielonogórzanie po walce do ostatnich chwil przegrali przy Sulechowskiej 2:3, a decydujący cios przyjezdni zadali na minutę przed końcem podstawowego czasu gry.

Teraz nadszedł czas na pierwszy w sezonie wyjazd. Miejscem docelowym będzie Gać – niewielka wieś w podwrocławskiej gminie Oława. Tamtejsza Foto-Higiena Błyskawica w ubiegłym roku była beniaminkiem III ligi i zajęła 11. lokatę z dorobkiem 44 punktów. Mimo to zespół ten do samego końca nie był w 100% pewien utrzymania, które zapewnił sobie, pokonując w ostatniej kolejce Stilon Gorzów.

W przerwie międzysezonowej Foto-Higiena dokonała kilku wzmocnień, a także zmiany na pozycji trenera. Dotychczasowy szkoleniowiec drużyny, Marcin Dymkowski, otrzymał propozycję objęcia Śląska II Wrocław, przez co klub z Gaci musiał znaleźć następcę. Został nim dotychczasowy trener Górnika Wałbrzych, Jacek Fojna. Co ciekawe, w swojej zawodniczej karierze zaliczył on krótki epizod w zielonogórskiej Lechii – było to wiosną 2006 roku.

Ponadto zespół z gminy Oława pozyskał takie nazwiska jak chociażby Kacper Czajkowski z II-ligowej Stali Stalowa Wola czy utalentowany Michał Bartkowiak ze Śląska Wrocław. Oprócz nich do Foto-Higieny dołączyli również Marcin Przybylski (III-ligowe Podhale Nowy Targ), Tobiasz Jarczak (III-ligowa Ślęza Wrocław), Wiktor Nahrebecki (III-ligowe Zagłębie II Lubin) oraz Mateusz Sawicki (IV-ligowy Górnik Wałbrzych).

Wydaje się, że ekipa z Gaci znajduje się w zasięgu zielonogórzan, jednak z pewnością jest to zespół, którego nie można lekceważyć. Potwierdza to inauguracyjna wygrana Foto-Higieny w Bytomiu, gdzie piłkarze z Dolnego Śląska pokonali Polonię 2:1. Czy tym razem Błyskawica znajdzie pogromcę w postaci beniaminka z Zielonej Góry?

III liga, 2. kolejka: Foto-Higiena Błyskawica Gać – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra
Data: 10.08.2019, godzina 17:00
Miejsce: Stadion w Gaci.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności