Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘTS Przylep z Dębem na początek zmagań o tron

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-08-09 13:55

Już w najbliższą sobotę startuje lubuska IV liga! Inauguracyjnym spotkaniem nowego sezonu będzie pojedynek w Zielonej Górze, gdzie miejscowy TS Masterchem Przylep zmierzy się z Dębem Przybyszów.

Grupa lubuska IV ligi w sezonie 2019/2020 będzie niezwykle wyrównana. Wystarczy wspomnieć chociażby o dołączeniu do niej dwóch mocnych spadkowiczów z północnej stolicy województwa – Stilonu oraz Warty. Do tego dochodzą zespoły, które już w ubiegłym sezonie pokazywały, że są pretendentami do czołowych miejsc, jak np. Carina Gubin, Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie czy Dąb Przybyszów.

I to właśnie ta ostatnia drużyna będzie premierowym rywalem jedynego w IV lidze reprezentanta Winnego Grodu, TS-u Masterchem Przylep. Zielonogórzanie w inauguracyjnej kolejce zmierzą się z wicemistrzem ligi z ubiegłego sezonu. Zespół spod Sławy zanotował wówczas kapitalną rundę wiosenną, dzięki której wspiął się na fotel wicelidera, który to utrzymał aż do końca rozgrywek. Dorobek 63 punktów i tylko 5 przegranych spotkań mówią same za siebie.

Wśród tej piątki przegranych przez Dąb meczów, znajdziemy wyraźne zwycięstwo TS-u Przylep na Stadionie Miejskim w Sławie. Miało ono miejsce pod koniec października ubiegłego roku, kiedy to zielonogórzanie byli w szczycie formy. Wystarczy wspomnieć, iż wynik 4:0 na korzyść ekipy z Winnego Grodu jest najwyższą porażką, jaką Dąb w poprzednim sezonie poniósł na własnym terenie.

Wiosną jednak obie drużyny zanotowały przeciwstawne passy – przybyszowianie radzili sobie jeszcze lepiej niż jesienią, a borykający się z kontuzjami TS Masterchem mocno obniżył loty. Sezon 2018/2019 jest już jednak historią i teraz zespoły wkraczają w nową edycję rozgrywek z czystymi kartami.

Obydwa kluby w przerwie międzysezonowej zanotowały zarówno wzmocnienia jak i osłabienia. Dąb pozyskał byłego zawodnika Falubazu Zielona Góra, Alberta Cipiora, lecz będzie musiał sobie radzić bez Pawła Jóźwiaka, który przeniósł się do Chrobrego Głogów oraz Kamila Kruszyńskiego, dla którego priorytetem będzie gra w Futsal Ekstraklasie. Z kolei wykaz kadry TS-u Masterchem Przylep opublikujemy jeszcze dzisiaj.

Sobotnie spotkanie na stadionie przy ul. Przylep-Turystycznej będzie inauguracyjnym meczem całego sezonu, bowiem rozpocznie się o nietypowej godzinie – 11:00. Mamy jednak nadzieję, że dopiszą zarówno kibice jak i piłkarze zielonogórskiego klubu.

IV liga, 1. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Dąb Przybyszów
Data: 10.08.2019, godzina 11:00
Miejsce: Stadion przy ul. Przylep-Turystycznej, Zielona Góra.


3

0

1

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności