Drzonkowianka na piątkę i przegrana Zorzy z faworytem

2019-08-10 20:59

Za nami pierwsza kolejka klasy okręgowej. Dwójka zielonogórskich beniaminków zanotowała całkowicie odmienne inauguracyjne spotkania. Drzonkowianka aż 5:1 pokonała Budowlanych Lubsko, a Zorza Ochla musiała uznać wyższość spadkowicza z IV ligi, Arki Nowa Sól.

Zacznijmy od meczu na Ochli, który jawił się jako pojedynek Dawida, który jeszcze niedawno rządził na boiskach A-klasy, z Goliatem, któremu przed sezonem niewiele zabrakło by utrzymać się w gronie IV-ligowców. Faworyzowana ekipa z Nowej Soli nie zawiodła, choć początkowo zdarzało jej się sporo pomyłek. Mimo to, już po pół godzinie gry przyjezdni wykorzystali błąd obrony Zorzy i objęli prowadzenie. Gospodarze mieli szansę wyrównać tuż przed przerwą, ale wówczas w ostatniej chwili interweniował jeden z defensorów Arki.

Drugie trafienie w wykonaniu ekipy z Nowej Soli miało miejsce w 60. minucie gry. Na odpowiedź zielonogórzan nie trzeba było jednak długo czekać – już chwilę później piłka wylądowała w siatce Arki po precyzyjnym podaniu Sebastiana Hauslera. Gol ten sprawił, że niemal do samego końca Zorza naciskała, by uszczknąć faworytowi punkty, jednak nowosolanie wyjaśnili sytuację w doliczonym czasie gry, kiedy po rzucie rożnym ustalili końcowy rezultat na 3:1.

Klasa okręgowa, 1. kolejka: Zorza Ochla – Arka Nowa Sól 1:3 (0:1)

Ciekawie było również na kisielińskim Zatorzu, gdzie Drzonkowianka podejmowała Budowlanych Lubsko. Pierwsze słowo należało do gości, którzy na prowadzenie wyszli już w 6. minucie spotkania. Następnie jednak do głosu doszli zielonogórzanie, którzy wyrównali pół godziny później.

Już sam remis wydawał się dobrym wynikiem beniaminka, lecz to co wydarzyło się w ostatnich minutach przerosło najśmielsze oczekiwania gospodarzy. Zaczęło się od przepięknej bramki Krzysztofa Marczaka w 74. minucie – „Łapa” z 16. metra precyzyjnie „wkręcił” na dalszy słupek. Kolejne gole padły dopiero w samej końcówce spotkania, ale z pewnością warto było czekać, bowiem ekipa z Winnego Grodu aż trzy razy pokonała wówczas golkipera rywali! Drzonkowianka raz za razem wypunktowała ekipę z Lubska i odnotowała wysokie, debiutanckie zwycięstwo!

Klasa okręgowa, 1. kolejka: Drzonkowianka PKM Zachód Racula – Budowlani Lubsko 5:1 (1:1)