Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPrzed nami okręgowe derby Zielonej Góry

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-08-14 17:01

W czwartkowe popołudnie czeka nas derbowe starcie w zielonogórskiej klasie okręgowej. W ramach jej 2. kolejki dojdzie do pojedynku beniaminków z Winnego Grodu – Zorzy Ochla i Drzonkowianki PKM Zachód Racula.

Po premierowej kolejce „okręgówki” zielonogórskie zespoły znajdują się w przeciwnych rejonach tabeli. Zorza przegrała ze spadkowiczem z IV ligi, Arką Nowa Sól 1:3, choć niemal do samego końca utrzymywała kontakt z faworyzowanym rywalem. Niemniej nowosolanie dopięli swego, przez co ekipa z południa Grodu Bachusa plasuje się obecnie na 13. pozycji.

Niespodziewanie piorunujący start zanotowała natomiast Drzonkowianka, która na własnym boisku ograła Budowlanych Lubsko aż 5:1, mimo że jako pierwsi prowadzili przyjezdni, a wynik przez dłuższy czas utrzymywał się na styku. W końcówce jednak debiutant z Zielonej Góry wręcz zmiażdżył rywali, dzięki czemu wskoczył na fotel lidera ligowego zestawienia.

Wydaje się zatem, że faworytem może być zespół z Kisielina, lecz byłoby to chyba zbyt odważne stwierdzenie jak na tak wczesny etap sezonu. Pierwsza kolejka mogła bowiem nie okazać nam pełni formy – czy to w przypadku Zorzy, czy Drzonkowianki. Która z nich okaże się lepsza w pierwszych tegorocznych derbach miasta?

Klasa okręgowa, 2. kolejka: Zorza Ochla – Drzonkowianka PKM Zachód Racula
Data: 15.08.2019, godzina 15:00
Miejsce: Boisko przy ul. Ochla-Zielonogórskiej, Zielona Góra.


2

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus jeden?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności